Trwa ładowanie...

Korzystanie z Visty już wkrótce stanie się ryzykowne

Osoby, które wciąż używają Windows Vista, w kwietniu w końcu powinny rozważyć przesiadkę na nowszy system. Jego twórcy żegnają się ze swoim nie do końca udanym dziełem.

Share
Korzystanie z Visty już wkrótce stanie się ryzykowne
Źródło: Fotolia, Fot: fotolia
d45v1vy

System Windows Vista od samego początku - czyli od 30 stycznia 2007 roku, kiedy ujrzał światło dzienne - zbierał mnóstwo krytycznych recenzji. Jeśli jednak wam Vista odpowiadała i nadal z niej korzystacie, to w kwietniu mimo wszystko trzeba będzie rozważyć zainstalowanie nowszego systemu operacyjnego.

11 kwietnia 2017 roku Microsoft wypuści ostatnią aktualizację związaną z zabezpieczeniem. Od tego czasu ewentualne luki i błędy nie będą naprawiane, co oznacza, że Vista stanie się łatwym celem dla hakerów. Używanie tego systemu będzie bardzo ryzykowne. Zresztą już jest, skoro np. Google nie wydaje najnowszych wersji Chrome'a na starsze systemy Microsoftu - XP i właśnie Vistę. Na podobny krok zdecydowała się też Mozilla, twórcy Firefoksa.

Z danych netmarketshare.com wynika, że udział Visty na pecetowym rynku jest marginalny - system zainstalowany jest jedynie na 0,78 proc. maszyn. Ale ktoś jednak go używa, więc jeśli mimo wszystko jesteście w tym gronie, to pamiętajcie, żeby po 11 kwietnia rozejrzeć się za nowszą wersją systemu.

d45v1vy

Podziel się opinią

Share
d45v1vy
d45v1vy
Więcej tematów