Koalicja Antypiracka nagradza Policję - Złote Blachy 2008

Koalicja Antypiracka nagradza Policję - Złote Blachy 2008
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

18.12.2008 16:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

18 grudnia 2008 r. Koalicja Antypiracka przyznała „Złote Blachy” przedstawicielom jednostek policji, które w tym roku wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym. Nagrody wręczono trzem komendom Policji. Przyznano również jedno wyróżnienie specjalne.

Uroczystość wręczenia „Złotych Blach”. odbyła się już po raz jedenasty. Nagrody przyznawane są corocznie przez Koalicję Antypiracką, w skład której wchodzą: Business Software Alliance (BSA), Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA) oraz Związek Producentów Audio Video (ZPAV). W tegorocznej edycji uhonorowane zostały: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komenda Rejonowa Policji III Warszawa Ochota oraz Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przyznano wyróżnienie specjalne.

„Przyznając nagrody nie kierujemy się jedynie rezultatami konkretnych działań, przede wszystkim doceniamy permanentny charakter pracy funkcjonariuszy policji”. - powiedział Mariusz Kaczmarek, dyrektor FOTA. Jarosław Kierczuk, przewodniczący Komitetu Lokalnego BSA dodał: „Cieszy nas wzrost kompetencji policjantów i ich skuteczna walka z dynamicznie rozwijającą się przestępczością internetową i komputerową”.

KWP Gdańsk odznaczono za konsekwentne i profesjonalne działania przeciw przestępczości intelektualnej na terenie województwa pomorskiego, w tym zamknięcie internetowego serwisu nielegalnie rozpowszechniającego filmy oraz profesjonalnie zorganizowanej nielegalnej kopiarni, a także za przeszukania w związku z nielegalną wymianą plików w ramach sieci P2P.

KRP III Warszawa Ochota została doceniona za rzetelną codzienną pracę operacyjną i doskonałą organizację działań w ramach czynności przeciwko przestępczości intelektualnej, w tym przeszukanie w firmie technologicznej zakończone zatrzymaniem 2. komputerów w związku z naruszeniem praw autorskich do programów komputerowych.

KWP Białystok uhonorowano za profesjonalizm i wzorcowe prowadzenie postępowań, w tym ujawnienie i przerwanie działalności międzynarodowego kanału dystrybucji nielegalnych nośników z Chin oraz wcielenie w życie przepisów Rozporządzenia Celnego 1383/200. dotyczącego działań organów celnych skierowanych przeciwko towarom podejrzanym o naruszenie niektórych praw własności intelektualnej oraz środków podejmowanych w odniesieniu do towarów, co do których stwierdzono, że naruszyły takie prawa.
Przyznano również wyróżnienie specjalne dla Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za opracowanie metodyki postępowania w sprawach związanych z przestępczością w Internecie oraz uruchomienie internetowej platformy edukacyjnej typu e-learning dedykowanej dla policjantów i prokuratorów.

„W tym roku postanowiliśmy przyznać specjalne wyróżnienie w związku z tym, że za szczególnie ważną uważamy edukację oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w codziennej pracy policjantów i prokuratorów ”. - powiedział Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video i Koalicji Antypirackiej.

Uroczystość wręczenia „Złotych Blach”. poprowadził Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video i Koalicji Antypirackiej. Gośćmi specjalnymi byli: piosenkarka Patrycja Markowska, dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji inspektor Sławomir Śnieżko oraz rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji podinspektor Mariusz Sokołowski.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)