Koalicja Antypiracka nagradza Policję - Złote Blachy 2008

Strona głównaKoalicja Antypiracka nagradza Policję - Złote Blachy 2008
18.12.2008 16:02
Koalicja Antypiracka nagradza Policję - Złote Blachy 2008
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

18 grudnia 2008 r. Koalicja Antypiracka przyznała „Złote Blachy” przedstawicielom jednostek policji, które w tym roku wyróżniły się skuteczną walką z piractwem muzycznym, filmowym i komputerowym. Nagrody wręczono trzem komendom Policji. Przyznano również jedno wyróżnienie specjalne.

Uroczystość wręczenia „Złotych Blach”. odbyła się już po raz jedenasty. Nagrody przyznawane są corocznie przez Koalicję Antypiracką, w skład której wchodzą: Business Software Alliance (BSA), Fundacja Ochrony Twórczości Audiowizualnej (FOTA) oraz Związek Producentów Audio Video (ZPAV). W tegorocznej edycji uhonorowane zostały: Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku, Komenda Rejonowa Policji III Warszawa Ochota oraz Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Wyższej Szkole Policji w Szczytnie przyznano wyróżnienie specjalne.

„Przyznając nagrody nie kierujemy się jedynie rezultatami konkretnych działań, przede wszystkim doceniamy permanentny charakter pracy funkcjonariuszy policji”. - powiedział Mariusz Kaczmarek, dyrektor FOTA. Jarosław Kierczuk, przewodniczący Komitetu Lokalnego BSA dodał: „Cieszy nas wzrost kompetencji policjantów i ich skuteczna walka z dynamicznie rozwijającą się przestępczością internetową i komputerową”.

KWP Gdańsk odznaczono za konsekwentne i profesjonalne działania przeciw przestępczości intelektualnej na terenie województwa pomorskiego, w tym zamknięcie internetowego serwisu nielegalnie rozpowszechniającego filmy oraz profesjonalnie zorganizowanej nielegalnej kopiarni, a także za przeszukania w związku z nielegalną wymianą plików w ramach sieci P2P.

KRP III Warszawa Ochota została doceniona za rzetelną codzienną pracę operacyjną i doskonałą organizację działań w ramach czynności przeciwko przestępczości intelektualnej, w tym przeszukanie w firmie technologicznej zakończone zatrzymaniem 2. komputerów w związku z naruszeniem praw autorskich do programów komputerowych.

KWP Białystok uhonorowano za profesjonalizm i wzorcowe prowadzenie postępowań, w tym ujawnienie i przerwanie działalności międzynarodowego kanału dystrybucji nielegalnych nośników z Chin oraz wcielenie w życie przepisów Rozporządzenia Celnego 1383/200. dotyczącego działań organów celnych skierowanych przeciwko towarom podejrzanym o naruszenie niektórych praw własności intelektualnej oraz środków podejmowanych w odniesieniu do towarów, co do których stwierdzono, że naruszyły takie prawa.
Przyznano również wyróżnienie specjalne dla Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie za opracowanie metodyki postępowania w sprawach związanych z przestępczością w Internecie oraz uruchomienie internetowej platformy edukacyjnej typu e-learning dedykowanej dla policjantów i prokuratorów.

„W tym roku postanowiliśmy przyznać specjalne wyróżnienie w związku z tym, że za szczególnie ważną uważamy edukację oraz wykorzystanie nowoczesnych technologii w codziennej pracy policjantów i prokuratorów ”. - powiedział Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video i Koalicji Antypirackiej.

Uroczystość wręczenia „Złotych Blach”. poprowadził Marek Staszewski, pełnomocnik Związku Producentów Audio Video i Koalicji Antypirackiej. Gośćmi specjalnymi byli: piosenkarka Patrycja Markowska, dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji inspektor Sławomir Śnieżko oraz rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji podinspektor Mariusz Sokołowski.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)