Trwa ładowanie...
d2jek3s
Giznet.pl

Kanadyjski robot nie przetrwał podróży autostopem

Kiedy David Smith i Frauke Zeller (oboje z tytułem doktora) budowali robota o nazwie hitchBOT, chcieli przeprowadzić pewien eksperyment społeczny. Postanowili wysłać swoją konstrukcję w podróż autostopem, by sprawdzić, w jaki sposób ludzie reagować będą na robota i czy będzie on w stanie przebyć zakładaną trasę polegając jedynie na życzliwości przypadkowych osób. Eksperyment skończył się w dość przykry sposób - hitchBOT został zniszczony.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kanadyjski robot nie przetrwał podróży autostopem
(Giznet.pl)
d2jek3s

Trzeba jednak przyznać, że zanim skończyła się przygoda hitchBOTa, mechaniczny autostopowicz miał okazję zobaczyć kawał świata. W ubiegłym roku przebył autostopem Kanadę, w tym roku zwiedził Niemcy oraz Holandię. 17 lipca wyruszył w kolejną podróż, tym razem po USA.

Miejsca, które hitchBOT „chciał zwiedzić” w USA, znajdowały się na liście umieszczonej w bagażu robota. Obejmowały one między innymi takie miejsca jak nowojorski Times Square, Waszyngton, Wielki Kanion Kolorado, Las Vegas czy słynny znak znajdujący się w Hollywood. Niestety podróż, która rozpoczęła się w Bostonie, nie była długa – po dwóch tygodniach zniszczony hitchBOT znaleziony został w Filadelfii. Rozmiar uszkodzeń wyklucza jego naprawę.

Twórcy robota starają się wyciągnąć konstruktywne wnioski z tego incydentu. Pierwszy z nich jest zapewne taki, że wygląd robota, który w założeniu miał wzbudzać w ludziach jak najbardziej pozytywne odczucia, w niektórych przypadkach nie jest najlepszym sposobem na osiągnięcie tego celu.

d2jek3s

Zobacz także: 100 tys. kilometrów autostopem

Polecamy na stronach Giznet.pl: Google ma własną markę samochodów

d2jek3s

Podziel się opinią

Share
d2jek3s
d2jek3s
Więcej tematów