ycipk-1omxia

Kamera sferyczna na święta. Gadżet przyda się przez cały rok

Proste kamery i aparaty mają ograniczony kąt nagrywania. Technologia pozwala nam jednak na znacznie więcej, kamery sferyczne nagrywają obraz do 360 st. Do oglądania tego typu filmów nie potrzebujesz gogli, wystarczy tablet i palec.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy sposób na uwiecznienie ważnych chwil
Nowy sposób na uwiecznienie ważnych chwil (Shutterstock.com)
ycipk-1omxia

Mając kamerę sferyczną, możesz mieć pewność, że żaden obraz ci nie umknie. Najlepsze ujęcia w świetnej jakości możesz oglądać bez końca, za każdym razem odkrywając nowe detale, które wcześniej umknęły twojej uwadze. Koniec z problemem zmieszczenia wszystkich na jednym kadrze.

ycipk-1omxia

Jak działa kamera 360

System kilku połączonych kamer nagrywa obraz z kilku stron, następnie łączy go tak, że granica, w której kończy się jedna kamera, a zaczyna druga, jest praktycznie niewidoczna. Podstawą przy wyborze kamery powinna być możliwość rejestrowania obrazu w wysokiej rozdzielczości, a także liczba klatek na sekundę. Przyjmuje się, że w przypadku pierwszego parametru minimum to Full HD, chociaż ci, którzy pragną idealnej jakości, mogą pokusić się o sporo droższe kamery nagrywające obraz w 4k. Jeśli chodzi o płynność, to minimum wynosi 30 klatek na sekundę.

Oczywiście należy zwrócić uwagę również na to, w jaką pamięć wyposażono urządzenie. Po części jest to uzależnione od jakości nagrywanego materiału. Do tego warto również sprawdzić, jak sprawuje się bateria. W przeciwnym wypadku musisz liczyć się z tym, że sprzęt będzie wymagać ciągłego ładowania. Optymalnym wyborem wydaje się być bateria, która starcza na około 5 godzin pracy.

ycipk-1omxia
Shutterstock.com
Podziel się

Co i jak nagrywać

Mając przy sobie kamerę 360, nie musisz nagrywać jednego obiektu - o tym, na czym się skupić, decydujesz podczas oglądania. Dynamiczne sceny z wakacji czy bardziej statyczne święta w rodzinnym gronie możesz nagrać z dużą dokładnością, dzięki czemu nic nie umknie twojej uwadze. Pamiętaj jednak, że nagrywając obraz w ruchu, na przykład podczas jazdy samochodem, lepiej zainwestować w sprzęt ze stabilizacją obrazu.

Wiele zależy od rozmiaru i kształtu urządzenia. Jeśli zamierzasz nagrywać rzeczy "w biegu", konieczne będzie zaopatrzenie się w model z wygodnym uchwytem, dzięki któremu nie utrudnisz sobie obsługi. Z kolei kamera, którą postawisz w widocznym miejscu, na przykład na środku stołu, musi mieć stabilne podparcie, dzięki któremu nie będzie się przewracać podczas nagrywania.

ycipk-1omxia

Jak oglądać filmy w nowej jakości

Zdecydowanie najlepszym sposobem na oglądanie tego typu treści będą okulary VR. Osoby, które martwią się dodatkowymi kosztami, mogą być spokojne, najprostsze modele kosztują kilkadziesiąt złotych i można do nich podłączyć własnego smartfona. Równie wygodną opcją jest obsługa filmików przy pomocy tableta. Wystarczy przeciągać obraz palcem. Oczywiście w ten sposób można również oglądać filmiki na komputerze, obraz przesuwasz wtedy przy pomocy myszki.

ycipk-1omxia
Polub WP Tech
ycipk-1omxia
ycipk-1omxia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1omxia