Dowód w sądzie
Jednak nie zawsze materiał wideo może zostać uznany. Aplikant radcowski Wojciech Stec z Kancelarii Prawnej Domański i Wspólnicy zwraca uwagę, że "warunkiem wykorzystania nagrania jako podstawy wyroku, jest jego autentyczność. W efekcie, nagranie z wideorejestratora z reguły zostaje poddane badaniu przez biegłego sądowego, który ustali czy nie zostało ono zmodyfikowane".
Policjanci podczas prowadzenia czynności służbowych w sprawie kolizji lub wypadku drogowego starają się zabezpieczyć nagrania filmowe pochodzące z różnych źródeł, które następnie podlegają swobodnej ocenie sądu. - Należy pamiętać o tym, że wyjaśnienie okoliczności danego zdarzenia wymaga zazwyczaj szeregu innych czynności, m.in . przesłuchania świadków, wykonania ekspertyz itd. - mówi nadkom. Piotr Bieniak z Komendy Głównej Policji. Zwraca też uwagę, że "umieszczając nagrania w sieci należy pamiętać o tym, by nie naruszały one dóbr osobistych innych osób".
Przy takim stanie prawnym warto zainwestować w to małe urządzenie. Jak jednak dokonać właściwego wyboru? Na jakie parametry i elementy wyposażenia powinniśmy zwracać szczególną uwagę? W naszym poradniku znajdźcie odpowiedzi na najważniejsze pytania.