Jak włączyć Bluetooth w laptopie? Podpowiadamy

Jak włączyć Bluetooth w laptopie? Podpowiadamy

Jak włączyć Bluetooth w laptopie? Podpowiadamy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
04.12.2019 19:47

Bluetooth od wielu lat jest standardem bezprzewodowej komunikacji pomiędzy urządzeniami. Wyposażony w niego jest dziś praktycznie każdy smartfon i komputer osobisty. Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą gdzie się znajduje. Podpowiadamy więc, jak włączyć Bluetooth w laptopie.

Przesyłanie danych za pomocą Bluetooth to jeden z najpopularniejszych sposobów na bezprzewodową komunikację pomiędzy urządzeniami. Standard, który od wielu lat jest w wyposażeniu smartfonów, komputerów stacjonarnych, laptopów czy smartwatchy, wciąż dla niektórych pozostaje enigmą. Oto kilka cennych wskazówek, jak znaleźć i uruchomić Bluetooth.

Za pomocą Bluetooth do laptopa możemy podłączyć między innymi słuchawki bezprzewodowe, mysz, klawiaturę oraz pada do gier. Ci, którzy rzadko korzystają z tego rodzaju komunikacji między urządzeniami, mogą mieć kłopot w przypomnieniu sobie, jak znaleźć tą opcję w swoim komputerze osobistym.

Jak znaleźć bluetooth w Windows 10?

W zależności od wersji posiadanego przez nas systemu, Bluetooth znajdzie się w innym miejscu. W najnowszych wersjach Windowsa 10 najłatwiej będzie nam go znaleźć za pomocą wyszukiwarki, którą znajdziemy w dolnym pasku zadań. Po wpisaniu słowa "Bluetooth" zostaniemy przekierowani do "Ustawień Bluetooth i innych urządzeń". Tam wystarczy przesunąć suwak z napisem "Bluetooth" tak, by stał się kolorowy, a komunikacja za jego pomocą będzie już możliwa.

Ustawienia bluetooth

W zakładce "Bluetooth i inne urządzenia" znajdziemy wszystkie sprzęty, które kiedykolwiek sparowaliśmy z naszym laptopem. Klikając w funkcję "Dodaj urządzenie Bluetooth lub inne" będziemy mogli wybrać sprzęt, a następnie pliki, jakie planujemy przesłać. Zasada ta działa identycznie w drugą stronę.

W starszych wersjach Windowsa, jeśli powyższa metoda wyszukiwania nie zadziała, najprościej będzie wpisać na ekranie wyszukiwarki słowo "urządzenia". Po przekierowaniu dalej znajdujemy sekcję "Bluetooth" i postępujemy dokładnie tak, jak w powyższym opisie.

Ze względów bezpieczeństwa, warto pamiętać, aby wyłączyć Bluetooth po zakończeniu korzystania z tego standardu komunikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)