Trwa ładowanie...
d1or0f7

Jak wyłączyć wifi w laptopie

Może być wiele powodów, dla których ktoś może chcieć wyłączyć wi-fi w laptopie: wyłączenie połączenia internetowego, przełączenie się na łącze kablowe lub względy bezpieczeństwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Symbol Wi-Fi
Symbol Wi-Fi (pixabay)
d1or0f7

Wi-fi można wyłączyć w laptopie na dwa sposoby: systemowo lub sprzętowo. Na początku zajmiemy się tym drugim sposobem.

Sprzętowe wyłączenie wi-fi będzie wiązało się z wciśnięciem właściwego przycisku na laptopie lub kombinacji przycisków na klawiaturze. Niestety nie ma uniwersalnego skrótu i różni się on w zależności od producenta laptopa. Zazwyczaj jednak wyłączenie wi-fi ogranicza się do wciśnięcia na raz przycisku FN oraz jednego z przycisków F1-F12 z ikonką wi-fi.

Niektóre starsze modele laptopów mogą mieć niezależny fizyczny przełącznik lub przycisk służący do włączania wi-fi. Może znajdować się na którejś krawędzi obudowy, niekoniecznie na klawiaturze. Można go rozpoznać po ikonce wi-fi.

d1or0f7

Systemowe włączenie lub wyłączenie wi-fi wymaga przejścia do panelu sterowania. W systemie Windows 7 należy wykonać następujące kroki: otwórz Menu Start, otwórz Panel Sterowania, kliknij Sieć i internet, wybierz Centrum sieci i udostępniania, wybierz Zmień ustawienia adapter, kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę połączenia bezprzewodowego i kliknij opcję włącz.

W systemie Windows 10 wykonaj następujące kroki: Otwórz Menu Start, kliknij Ustawienia (ikonka z kołem zębatym, kliknij Sieć i Internet, wybierz kategorię Wi-Fi, kliknij włącz.

d1or0f7

Podziel się opinią

Share
d1or0f7
d1or0f7
Więcej tematów