iPhone 3G już oficjalnie

iPhone 3G już oficjalnie

iPhone 3G już oficjalnie
Źródło zdjęć: © IDG
10.06.2008 01:39, aktualizacja: 07.08.2008 09:48

Po długim oczekiwaniu, plotkach i półoficjalnych przeciekach i informacjach - już wiadomo jak jest nowy iPhone

Sprawdziły się wszystkie pozytywne plotki, a nawet więcej. Apple jak zwykle postarało się zaskoczyć swoich fanów. Zacznijmy od tego czego wszyscy się spodziewali.

Co było łatwe do przewidzenia, nowy iPhone może pracować w standardzie UMTS/HSDPA. Do tego został wyposażony w GPS, a ściślej w AGPS. AGPS, inaczej Assisted GPS jest rodzajem GPS wykorzystywanym w telefonach komórkowych. Używa on serwerów operatora sieci do skrócenia czasu potrzebnego na pierwsze znalezienie położenia.

Obraz
© iPhone 3G (fot. Apple)

Nowy iPhone jest również wyposażony w wydajniejszą baterię, z której pobiera też mniej energii. Dzięki czemu czas gotowości nowego modelu wynosi 30. godzin, a czas rozmowy odpowiednio - 5 godzin dla sieci 3G oraz 10 godzin dla sieci 2G.

Poszerzono również oficjalną bazę wspieranych języków. Na liście znalazł się również język Polski. Nie zmieniła się pojemność pamięci - iPhone 3. dostępny będzie w wersji z 8 i 16GB pamięci flash.

"Część iPodowa" nowego telefonu Apple nie uległa zmianie. Ekran o rozdzielczości 480x32. pikseli, interface dotykowy "multitouch", odtwarzanie plików audio MP3, AAC, Apple Lossless, AIFF i WAV oraz plików wideo H.264

Obraz
© Dwie wersje kolorystyczne (fot. Apple)

Dodatkowo dostępne będą dwie wersje kolorystyczne - biała i czarna. Najprawdopodobniej niedługo pojawi się również trzecia. Czerwona, limitowana seria w ramach projektu wspierania walki z AIDS w Afryce - Product+Red.

Obraz
© iPhone w Europie(fot. )

Apple uruchomi również nową usługę - App Store, sklep z aplikacjami dla iPhone. Z którego będzie można pobierać dodatkowe programy, gry, komunikatory itd.

Co zaskoczyło? Co prawda pojawiały się plotki, lecz bardzo nieśmiałe.
Po pierwsze - nowy model telefonu Apple będzie oficjalnie sprzedawany w 62 krajach. Na tej liście znalazła się także Polska.
Po wtóre - Apple odeszło od wcześniej promowanego modelu sprzedaży - jeden kraj, jeden operator. W Polsce iPhone będzie dostępny w sieci Orange oraz Era. Największym zaskoczeniem okazała się... cena. Najtańszy iPhone ma kosztować w USA (w sieci AT&T) jedynie $199. To jest o 200 dolarów taniej niż poprzednia wersja tego telefonu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)