iOS 8 do pobrania już dziś!

iOS 8 do pobrania już dziś!
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.09.2014 15:30, aktual.: 12.07.2016 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś wieczorem najnowsza wersja mobilnego systemu operacyjnego Apple trafi na serwery aktualizacyjne. Zmian jest bardzo wiele. Przypomnijmy więc, co dziś dostaniemy od Cupertino.

iOS 8 nie jest niestety dostępny dla starszych urządzeń Apple. Jeżeli macie paroletniego iPhone'a, będziecie musieli obejść się smakiem. Aktualizację otrzymają następujące urządzenia: iPad 2. iPad 3, iPad 4, iPad mini, iPad mini Retina, iPad Air, iPhone 4s, iPhone 5, iPhone 5s, iPhone 5c, iPhone 6, iPhone 6 Plus oraz iPod Touch 5. generacji.
A co nowego w iOS 8. Całkiem sporo. Oto kilka najciekawszych funkcji:
1. iMessage
Teraz wystarczy dotknąć ekran i zacząć mówić, by wysłać znajomemu wiadomość głosową. Usprawniono też wysyłanie multimediów oraz zarządzanie uczestnikami grupowej rozmowy gdy ta została już rozpoczęta. Można też wyciszyć powiadomienia z danej rozmowy oraz udostępniać rozmówcom swoją lokalizację.

2. Zdjęcia
W aplikacji do przeglądania zdjęć pojawiły się nowe narzędzia edycyjne, które pozwalają na wyprostowanie „krzywych”, dopasowanie natężenie światła i koloru, a także ekspozycji, jasności, kontrastu i wielu innych.

3. Klawiatura
Usprawniono działanie słownika, dzięki czemu klawiatura QuickType ma znakomicie podpowiadać kolejne słowa. QuickType zapamiętuje sposób pisania użytkownika, dzięki czemu ma lepiej dobierać słowa do naszego stylu wypowiedzi.

4. Zdrowie
Aplikacja Health gromadzi informacje z innych aplikacji sportowych, zdrowotnych i dietetycznych, przetwarza je i prezentuje raporty na temat aktualnego stanu zdrowia i kondycji użytkownika. Będzie też współpracowała z zegarkiem Apple Watch.

5. Grupa rodzinna
Dzięki tej funkcji można się łatwo kontaktować i dzielić zakupionymi przez siebie treściami z członkami rodziny. Można udostępniać sobie nawzajem albumy ze zdjęciami, kalendarze, muzykę, książki, aplikacje i lokalizację.

6. Continuity
Chodzi o zwiększenie stopnia synchronizacji pomiędzy urządzeniami z systemem iOS oraz OS X. Dzięki niej to, co zaczniemy na jednym urządzeniu Apple, będziemy mogli kontynuować na innym. W grę wchodzi m.in. przeglądanie maili, edytowanie dokumentów a nawet dzwonienie i pisanie SMS-ów, również z poziomu MacBooka.

7. iCloud Drive
iCloud Drive to e-dysk od Apple, mający konkurować z OneDrivem. Umożliwia przechowywanie i edycję plików w chmurze, również z poziomu Windowsa.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)