Trwa ładowanie...
d80r3a4

Indie: Samsung otwiera największy na świecie sklep ze smartfonami

W Indiach jest już największa fabryka smartfonów, teraz będzie też największy sklep z telefonami. Otworzył go Samsung. Nie tylko dla tego giganta Azja Południowa staje się coraz ważniejszym rynkiem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Indie: Samsung otwiera największy na świecie sklep ze smartfonami
(flickr.com, Fot: opopododo)
d80r3a4

Salon ma powierzchnię 3 tys. metrów kwadratowych. Dlatego też nowo otwarty przez Samsunga sklep w Bengaluru stał się największym tego typu miejscem na świecie. Producent Samsunga Galaxy S9 już zapowiedział, że w kolejnych 10 indyjskich miastach powstaną podobnie duże salony.

To kolejny rekord Samsunga pobity na indyjskim rynku. W czerwcu w Noida, niedaleko Delhi, gigant otworzył największą fabrykę smartfonów. Rocznie ma produkować się w niej 120 milionów smartfonów. I to nie tylko najtańsze modele, ale też flagowce, jak wspomniany wcześniej Samsung Galaxy S9.

Ekspensja Samsunga nie dziwi, biorąc pod uwagę fakt, że Indie to w tej chwili drugi największy komórkowy rynek na świecie. Liczba ludności to 1,3 miliarda, z czego ponad 400 mln już posiada komórkę. Jest dla kogo produkować i jest komu sprzedawać.

d80r3a4

Nie tylko Samsung to dostrzega. W czerwcu indyjski Economic Times donosił, że Apple otworzył w Indiach nową linię produkcyjną, która ma się zająć dostarczaniem iPhone'ów 6s na tamtejszy rynek.

Samsung w Indiach, Facebook w Singapurze

Dla technologicznych gigantów południowa Azja staje się coraz ważniejszym rynkiem. NiedawnoFacebook otworzył pierwszą w tamtym regionie serwerownię. Padło na Singapur. W oficjalnym komunikacie portal wymieniał zalety tego kraju: solidna infrastruktura bogato obłożona światłowodami, przyjazne otoczenie i przepisy dla biznesu upraszczające zawieranie kontraktów czy stawianie budynków oraz rekomendacja Banku Światowego, który uznał Singapur za najlepszy kraj do robienia biznesu w Azji.

źródło: pb.pl

d80r3a4

Podziel się opinią

Share

d80r3a4

d80r3a4
Więcej tematów