Trwa ładowanie...
dug5fq4

Ile jesteś warty dla Facebooka? Niecałe 50 zł

Z badań analityków z eMarketera wynika, że przychody z reklam generowane przez jednego użytkownika wzrosły o 20% w stosunku do roku ubiegłego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ile jesteś warty dla Facebooka? Niecałe 50 zł
(chip.pl)
dug5fq4

W tym roku przeciętny użytkownik Facebooka wygeneruje 12,7. dolarów (około 48 zł) przychodu z reklam. W zeszłym roku wartość ta osiągnęła 10,03 dolary, natomiast -według analityków- już w 2017 roku osiągnie ona pułap 17,50 dolarów (66 zł). Pomnóżmy to sobie razy 1,5 miliarda użytkowników. Ładna sumka prawda?

A co jeśli nie korzystasz z Facebooka tylko Twittera? Tu zyski z reklam generowane przez jednego użytkownika prezentują się skromniej - 7,7. USD, choć w porównaniu do wyników z ubiegłego roku (5,48 USD) wzrost jest również znaczący i wszystko wskazuje na to, że wartość ta będzie także wzrastać z roku na rok.

Oczywiście przychody z reklam to statystyczne średnie. Wpływ na opisywaną wartość ma chociażby lokalizacja użytkownika. I tak, gdy facebookowicz spoza USA wygeneruje dla firmy tylko 7,7. dolara, tak Amerykanin w skali roku może wygenerować aż 48,76 dolarów (około 184 zł).

dug5fq4

To jest ciekawe - Czy płatna nawigacja ma sens?

dug5fq4

Podziel się opinią

Share

dug5fq4

dug5fq4
Więcej tematów