Założyciel Facebooka rozdaje majątek

Założyciel Facebooka rozdaje majątek
Źródło zdjęć: © Gizmodo

09.12.2010 11:38, aktual.: 09.12.2010 12:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znalazłszy się w klubie zamożnych, Mark Zuckerberg postanowił dołączyć do inicjatywy charytatywnej pozostałych miliarderów, Billa Gatesa, Warrena Buffeta i George'a Lucasa. Łącznie już ponad 50 bogaczy obiecało, że większość majątku odda potrzebującym.

Zuckerberg znalazł się w grupie 1. miliarderów, którzy właśnie dołączyli do sierpniowej inicjatywy Gatesa i Buffeta Giving Pledge. Wszyscy obiecali, że większość majątku przekażą na konta organizacji charytatywnych. To największe tego typu przedsięwzięcie w historii filantropii.

Wśród 1. nowych sygnatariuszy Obietnicy znalazł się też współzałożyciel America OnLine, Steve Case i inna postać z Facebooka, Dustin Moskovitz.

Na razie nie znamy listy organizacji, które otrzymają wsparcie od Giving Pledge, ale, znając Gatesa, grosik na ochronę środowiska się znajdzie.

Pieniądze się przydadzą. Amerykańskie organizacje charytatywne odnotowały w ubiegłym roku 3,6-procentowy spadek przychodów z 315 miliardów dolarów w 2008 roku do 303 miliardów w 2009 roku.

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)