Ile jesteś warty dla hakera?

Ile jesteś warty dla hakera?

Ile jesteś warty dla hakera?
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
17.11.2008 17:33, aktualizacja: 18.11.2008 08:52

Według raportu Get Safe Online, doświadczony haker może na jednym brytyjskim internaucie zarobić średnio około 14,5 tysięcy funtów. Co ciekawe, użytkownicy sieci niemal sami otwierają swoje portfele przed złodziejami - aż 19% z nich używa tego samego hasła do wszystkich usług internetowych.

Get Safe Online opublikowało raport, w którym podano kilka ciekawych informacji z zakresy bezpieczeństwa w sieci. Okazuje się, że doświadczony haker może zarobić na brytyjskim internaucie średnio około 14,5 tysięcy funtów. Wszystko to za sprawą ignorancji samych użytkowników, z których aż 19% używa do wszystkich usług sieciowych tego samego hasła. W ten sposób niemal oferują oni wszystkim chętnym swój dostęp do konta bankowego i karty kredytowej.

Tegoroczny raport Get Safe Online wskazuje, że 85% użytkowników sieci w Wielkiej Brytanii posiada na komputerze program antywirusowy ale 48% z nich prawie w ogóle go nie aktualizuje. Dodatkowo, okazało się, że 47% internautów nie korzysta z żadnych metod przeciwdziałającym atakom phishingowym. Aż 19% używa natomiast do wszystkich serwisów tego samego hasła co kolosalnie zmniejsza bezpieczeństwo.

Tony Neate, zarządzający GetSafeOnline.org, skomentował raport mówiąc: "aktywnie zachęcamy wszystkich by przenosili swoje działania do sieci, ale robiąc to musimy być pewni, że użytkownicy są całkowicie bezpieczni. Chcemy zwrócić uwagę na fakt, że cyberprzestępczość może być bardzo dochodowym biznesem i powinna być traktowana jako normalna forma przestępczości. Musimy też robić wszystko by uchronić internautów przed zagrożeniami".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)