Trwa ładowanie...
holderName
CHIP

Huawei Mate 8 oficjalnie w sprzedaży w Polsce

Jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów Huawei od niedawna dostępny jest na polskim rynku. Mate 8 bije rekordy wydajności i efektywności energetycznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Huawei Mate 8 oficjalnie w sprzedaży w Polsce
(Materiały prasowe)
holderName

Jeden z najbardziej wyczekiwanych smartfonów Huawei jest już dostępny na polskim rynku. Mate 8 bije rekordy wydajności i efektywności energetycznej.

Mate 8 przeznaczony jest dla najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki baterii o pojemności 4000 mAh ma działać bez ładowania ponad dwa dni, a w przypadku intensywnej pracy - ponad półtorej doby. W smartfonie zastosowano technologię sześciu warstw termicznych, które rozpraszają ciepło, prowadząc do mniejszego zużycia energii. Poza tym, wyposażono go w funkcję szybkiego ładowania – producent zapewnia, że po 30 minutach uzupełniania baterii smartfon może działać przez całą dobę.

Huawei Mate 8 to pierwszy na rynku smartfon, w którym zastosowano układ Kirin 950, dzięki czemu moc procesora wzrosła o 100 procent, zaś wydajność GPU o 125 proc względem poprzednika - Kirin 925. Smartfon funkcjonuje w oparciu o Android Marshmallow 6.0 i oferuje szereg biznesowych usprawnień, jak np. funkcje odtwarzania i nagrywania kierunkowego, czy technologię Super Hands-Free 3.0, umożliwiającą prowadzenie konferencji.

holderName

Telefon obsługuje pasma 2G, 3G i 4G, które działają w 217 krajach i są kompatybilne z wymaganiami 1334 operatorów w różnych rejonach świata.

W Mate 8 zastosowano także nową generację czytnika linii papilarnych z trzema poziomami ochrony. Nowy czujnik reaguje dwa razy szybciej w stosunku do rozwiązania zastosowanego w poprzednim modelu. Użyto dwóch standardów interfejsu czytnika linii papilarnych, przeznaczonych dla ulepszenia możliwości płacenia telefonem: Fast Identity Online (FIDO) i Android M. Dane zapisane na smartfonie są szyfrowane w czasie rzeczywistym dzięki dużej mocy procesora, natomiast dane z karty microSD można zabezpieczyć hasłem, co uniemożliwia ich odczyt przez osoby niepowołane.

Urządzenie wyposażono w aparat fotograficzny z własnym procesorem oraz czujnikiem ostrości obrazu, jasności i kolorów. Proces przetwarzania obrazu w aparacie Mate 8 przyspieszony został czterokrotnie.

Obudowę telefonu wykonano z aluminium lotniczego, a wyświetlacz z diamentowego szkła. Ekran zajmuje 83 proc. frontu telefonu.

holderName

Huawei Mate 8 jest dostępny w kolorach "księżycowego srebra" i czarnym. Cena zaczyna się od 2599 zł.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: PiS szykuje zamach na zagraniczne zakupy przez internet

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów