Windows 8 już w Polsce. Ceny?

Windows 8 już w Polsce. Ceny?
Źródło zdjęć: © chip.pl

26.10.2012 10:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował dzisiaj, że system Windows 8 jest już dostępny dla klientów w Polsce i na całym świecie.

Od piątku, 2. października, konsumenci i firmy z całego świata mogą przekonać się co oferuje nowa odsłona najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego - Windows 8: nowy interfejs użytkownika oraz szeroką gamę aplikacji ze sklepu Windows Store. Obecnie na rynku jest ponad 1000 urządzeń certyfikowanych do działania na systemie Windows 8.

System Windows 8 jest dostępny w ponad 14. krajach, został przetłumaczony na 37 wersji językowych. Wersję trial (90 dni) można pobrać ze strony producenta.

Windows 8 będzie dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży w dwóch wersjach: Windows 8 i Windows 8 Pro. Wersja biznesowa –. Windows 8 Enterprise – oferuje natomiast nowe funkcje zwiększające produktywność, takie jak Windows To Go, DirectAccess i BranchCache, a także ulepszone, kompleksowe zabezpieczenia wyposażone w dodatkowe funkcje jak BitLocker czy AppLocker. W tym samym dniu swoją premierę ma także Windows RT, nowy członek rodziny Windows, stworzony z myślą o urządzeniach opartych na architekturze ARM.

Windows 8 oferuje nowy, szybki i płynny Ekran Startowy zapewniający błyskawiczny dostęp do aplikacji i treści, na których najbardziej zależy użytkownikom. Wyposażony jest również w zupełnie nową przeglądarkę Internet Explorer 10. zaprojektowaną pod kątem obsługi dotykowej, a także wbudowaną łączność z chmurą w postaci dostępu do aplikacji SkyDrive i innych usług Live.

Dostępność i ceny

Wszyscy zainteresowani najnowszą odsłoną Windows mogą skorzystać z oferty nowych urządzeń lub zaktualizować swoje dotychczasowe komputery. Do końca stycznia użytkownicy komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować swój system do Windows 8 Pro w szacowanej cenie detalicznej 24. zł (lub 129 złotych w wersji elektronicznej).

Ponadto użytkownicy komputerów zakupionych od 2 czerwca 201. r. do 31 stycznia 2013 r. w ponad 140 krajach mogą pobrać Windows 8 Pro w ramach specjalnej oferty, dostępnej pod tym linkiem, w cenie detalicznej 69 PLN.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)