Trwa ładowanie...
d41srir
albert einstein

Einstein o muzyce i globalnej polityce – na aukcje trafia nagranie z 1951 roku

Na aukcję Heritage Auctions trafiło niedawno nagranie rozmowy z 1951 roku pomiędzy Einsteinem a jego dwójką przyjaciół. To jedna z bardzo nielicznych okazji, by usłyszeć głos jednego z najsłynniejszych naukowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Einstein o muzyce i globalnej polityce – na aukcje trafia nagranie z 1951 roku
(East News)
d41srir

Na aukcję Heritage Auctions trafiło niedawno nagranie rozmowy pomiędzy Einsteinem a jego dwójką przyjaciół, również naukowcami - Jackiem i Franceską Rosenburg w 1951 roku. To jedno z bardzo nielicznych nagrań, na których można usłyszeć głos jednego z najsłynniejszych naukowców.

Przedmiotem aukcji Heritage Auctions jest nagranie szpulowe z 1951 roku, na którym możemy usłyszeć rozmowę pomiędzy Einsteinem a jego dwójką przyjaciół, również naukowcami - Jackiem i Franceską Rosenburg. Obecna cena nagrania szpulowego na aukcji wynosi 5850 dol. Kupujący otrzyma również płytę CD, na którą została przegrana rozmowa.

d41srir

Album muzyczny wydany na 12 zapomnianych nośnikach audio. Znacie je wszystkie?

Na 33 minutowym nagraniu można posłuchać, jak Einstein żartuje, opowiada o swoich pasjach i żalach. Można usłyszeć między innymi, jak naukowiec zachwyca się muzyką Brahmsa, Schuberta czy Beethovena. Nie zabrakło też dowcipów, które pozwalają bliżej poznać poczucie humoru Einsteina.

Pismo Einsteina powróci w postaci cyfrowej, symbole matematyczne też

Na udostępnionych fragmentach można również usłyszeć poważniejszy ton rozmowy, podczas którego Einstein wyraża swój żal w związku z rolą, jaką odegrał w tworzeniu bomb atomowych.

d41srir

Podziel się opinią

Share
d41srir
d41srir
Więcej tematów