Trwa ładowanie...
d1u8wfe

Co to jest Streaming? Jakie aplikacje i strony warto znać

Czasy, kiedy słuchaliśmy muzyki, czy oglądaliśmy filmy bezpośrednio z plików na komputerze, odchodzą w niepamięć. Dzisiaj internet pozwala nam odtwarzać multimedia bez pobierania ich na dysk komputera.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Co to jest Streaming?
Co to jest Streaming? (Wirtualna Polska)
d1u8wfe

Co to jest streaming?

Streaming - to wszelkie usługi pozwalające nam słuchanie muzyki czy też oglądanie telewizji albo filmów online. W tym przypadku nie musimy ściągać plików na swój komputer, a dostawca np. muzyki wysyła nam ją w postaci transmisji online. Na zasadzie sieciowego streamingu zrealizowane są takie usługi jak np. Netflix i Spotify.

Strumieniowa dane są przechowywane tymczasowo w pamięci RAM komputera, a następnie przesyłane po sieci i zastępowane kolejnymi "paczkami" danych. Obecnie usługa ta staje się coraz popularniejsza, a na rynku pojawiają się kolejne serwisy VOD, które umożliwiają strumieniowe przesyłanie filmów.

W Polsce popularnością cieszą się przede wszystkim CDA.pl, iPla oraz Netflix. Streaming to także popularne transmisje na żywo dostępne choćby na Facebooku. Kiedy ktoś podłącza swoją kamerkę i udostępnia nagranie w czasie rzeczywistym, wówczas mówimy o streamingu.

d1u8wfe

Podziel się opinią

Share

d1u8wfe

d1u8wfe
Więcej tematów