Biz Stone: Murdoch nie ma szans bez Google

Biz Stone: Murdoch nie ma szans bez Google
Źródło zdjęć: © News Corporation

20.11.2009 19:30, aktual.: 23.11.2009 09:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Stanowisko Murdocha przeciwko wyszukiwarkom takim jak Google nie przyniesie mu żadnych korzyści. Próba zablokowania dostępu wyszukiwarek do zasobów sieciowych jest jak zapędzanie dżina z powrotem do butelki" - powiedział podczas konferencji National Endowment for Science, Technology and the Arts (Nesta) współzałożyciel Twittera, Biz Stone.

Współzałożyciel Twittera, Biz Stone, twierdzi, że Ruper Murdoch bardzo szybko wycofa się z planu zablokowania wyszukiwarkom internetowym dostępu do swoich treści.

Ruper Murdoch, szef News Corporation, stwierdził w sierpniu tego roku, że należące do niego serwisy internetowe będą wkrótce działać w modelu płatnym. Kilka dni temu potwierdził również, że jak tylko do tego dojdzie, to zablokuje dostęp do witryn takich jak "The Sun", "The Times", "The New York Post" czy "Wall Street Journal" z wyszukiwarki Google i podobnych. Murdoch uważa, że wyszukiwarki to "kleptomaniacy treści".

Biz Stone, współzałożyciel platformy mikroblogowej Twitter, podczas konferencji National Endowment for Science, Technology and the Arts (Nesta) w London, stwierdził, że Murdoch "próbuje zapędzić dżina z powrotem do butelki".

"Oni (News Corporation - red.) powinni spojrzeć na wyszukwiarki jak na coś całkowicie nowego i na usługę, która zmienia sposób myślenia o Sieci. Następnie powinni znaleźć sposób na to by zarobić miliony dolarów na całkowitej otwartości i oferowaniu wszystkim dostępu do zasobów, a nie zamykaniu treści" - powiedział Stone podczas swojego wystąpienia.

Wiele osób twierdzi, że wypadnięcie z Google dla tak potężnego koncernu jak News Corp. wcale nie musi być tragedią. "W przypadku dużych tytułów udział ruchu z Google może być nieco mniejszy w porównaniu z innymi witrynami (ze względu na lojalnych użytkowników i wolumen wejść bezpośrednich - np. z subskrypcji) ale na pewno jest to ilość, której strata będzie odczuwalna dla każdego właściciela serwisu" - mówi Maciej Gałecki, CEO Bluerank. Więcej na ten temat oraz komentarze ekspertów w artykule "Być poza Google".

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także