Trwa ładowanie...
d35gs2b

Bank ostrzega przed nowym oszustwem. Stracisz kontrolę nad telefonem

Bank ING informuje o nowym przekręcie. Oszuści podszywają się pod Google i sugerują zainstalowanie aktualizacji. Konsekwencje mogą być poważne - w grę wchodzi wyczyszczenie całego konta.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Placówka ING Banku Śląskiego.
Placówka ING Banku Śląskiego. (WP.PL, Fot: Bartosz Wawryszuk)
d35gs2b

Oszuści wysyłają maila, w którym informują o konieczności instalacji aplikacji Update Google Market. Skorzystanie z podstawionego linku i wgranie programu sprawi, że przestępcy będą w stanie przechwycić dane służące do logowania. Dodatkowo mogą ukryć wszystkie przychodzące wiadomości SMS.

Dzięki temu przestępca może uzyskać dostęp do twojej bankowości internetowej/mobilnej i wykonać dowolny przelew z twojego konta posiadając dostęp do kodów autoryzacyjnych transakcji - tłumaczy ING na swojej stronie.

Oszustwo bazuje na niewiedzy użytkowników. Żadna oficjalna aplikacja nie wymaga aktualizacji poprzez instalowanie jej z poziomu maila. Tym bardziej systemowe programy aktualizują się bezpośrednio na telefonie. Ktoś, kto nie jest jednak tego świadomy, może stracić pieniądze.

d35gs2b

Czytaj też: mBank ostrzega klientów. "Złośliwe oprogramowanie"

Warto pamiętać o tym, by nie instalować żadnych programów z nieoficjalnych źródeł. I zachować podwójną ostrożność nawet wtedy, gdy pobieramy aplikacje z Google Play - nawet zabezpieczenia Androida mogą przepuścić wirusa. Należy też wiedzieć, że cyberprzestępcy przejmują kontrolę nad sprzętem tylko wtedy, gdy im na to pozwolimy. Uważajmy więc na to, jakie uprawnienia przyznajemy.

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d35gs2b

d35gs2b
d35gs2b