Awatar na twojej stronie www

Awatar na twojej stronie www

Awatar na twojej stronie www
21.12.2009 12:51, aktualizacja: 21.12.2009 13:03

Strony internetowe można podzielić na dwie grupy - te, o których się zapomina kilka chwil po zamknięciu przeglądarki internetowej i te, które budzą zachwyt klientów, a zazdrość konkurencji.

Internauci z natury są niecierpliwi i bardziej od elaboratów cenią sobie krótkie, acz treściwe informacje. Zawartość strony powinna być nie tylko jasna i klarowna, ale również odpowiednio pokazana. Wybór właściwego sposobu prezentacji oferty to istota skutecznego przekazu w Internecie, bowiem w pierwszej kolejności przeglądamy, a dopiero później czytamy. Doświadczenie pokazuje, że niewiele ponad 1. proc. odwiedzających strony internetowe wnikliwie zapoznaje się ze wszystkimi treściami na nich umieszczonymi. Zatem, w jaki sposób zwiększyć procent odbiorców, którzy mimo że nie przeczytali większości informacji, opuszczą stronę posiadając komplet informacji na temat firmy i jej oferty?

Odpowiedzią może być tzw. awatar, czyli wirtualna postać wykorzystująca technologię BlueBox, która pojawia się w momencie wejścia na stronę internetową.

Obraz

Już teraz możliwości wykorzystania interaktywnych wideoprezenterów wydają się być nieograniczone. Awatar może służyć jako reprezentacja firmy w Internecie, promować produkty i usługi znajdujące się w jej ofercie, być przewodnikiem ułatwiającym poruszanie się po stronie. Zadania wirtualnego prezentera zależą wyłącznie od indywidualnych oczekiwań. Co więcej, awatarem może zostać każdy - prezes, pracownik firmy lub specjalnie wynajęty do tego zadania aktor czy aktorka o dowolnie określonych predyspozycjach.

Uwagę zwraca prostota w sposobie prezentacji tego niecodziennego rozwiązania. Wystarczy wejść na http://awatar.ogicom.pl/demo, wybrać postać Ani lub Mikołaja i wskazać adres swojej strony, by od razu, bezpłatnie, przekonać się, jak działa Avatar.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)