Trwa ładowanie...
holderName
CHIP

Apple patentuje... cudze gogle wirtualnej rzeczywistości?

Ostatni wniosek zgłoszony do Urzędu Patentowego w USA przez firmę Apple przedstawia urządzenie, które wydaje się być nam dziwnie znajome. Wam też?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Apple patentuje... cudze gogle wirtualnej rzeczywistości?
(mac_ivan / flickr.com / CC)
holderName

Ostatni wniosek zgłoszony do Urzędu Patentowego w USA przez firmę Apple przedstawia urządzenie, które wydaje się być nam dziwnie znajome. Wam też? Patent zgłoszony przez firmę opisuje urządzenie do wirtualnej rzeczywistości, w którym telefon użytkownika spełnia rolę wyświetlacza i centralnej jednostki obliczeniowej. W skrócie: Apple 'chce opatentować' Google Cardboard.

 (fot. chip.pl)
((fot. chip.pl))

Wniosek został złożony 15 lipca i oprócz wykorzystywania iPhone'a w roli wyświetlacza, zakłada również możliwość istnienia headsetu, do którego podłączałoby się... iPada. I wszystko byłoby wspaniale, gdyby takie urządzenia nie byłyby już od jakiegoś czasu dostępne w sklepach. Mowa tutaj oczywiście o tanich, kartonowych "oprawkach" Google Cardboard, drogich i o wiele wygodniejszych Gear VR od Samsunga, czy polskim akcencie - goglach Vrizzmo, które są kompatybilne z większością smartfonów na rynku.

holderName

Może Apple po prostu nie słyszało o tych konstrukcjach i komuś w Cupertino wydawało się, że wymyślił coś nowego? A może szykuje się kolejna patentowa wojna?

_ Wirtualna Polska / chip.pl _

To jest ciekawe: Zobacz nasz test gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR!

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Apple wytacza cięzkie działa przeciwko ap.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName
Więcej tematów