Apple iOS 10: nadchodzą ogromne zmiany

Apple iOS 10: nadchodzą ogromne zmiany
Źródło zdjęć: © chip.pl

15.06.2016 08:16, aktual.: 15.06.2016 09:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iOS 10 to następna wersja mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple, która ukaże się wraz z premiera najnowszej generacji iPhone'ów za kilka miesięcy. Apple jednak widocznie nie mogło się doczekać, żeby pochwalić się nowymi możliwościami swojego mobilnego systemu i podczas WWDC 2016 w San Francisco uchyliło odrobinę rąbka tajemnicy.

Apple hucznie zapowiada, że iOS 10 będzie największą aktualizacją ich systemu mobilnego w historii, z mnóstwem nowych funkcji. Poznaliśmy już część z nich i przygotowaliśmy dla was poniższą listę zmian, które ukażą się w iOS 10:

- Odświeżony ekran blokady: ekran blokady w iOS 1. to całkowicie nowy interfejs, ze wsparciem dla widżetów i funkcji 3D Touch dla aplikacji, których twórcy zaimplementują tę funkcję.

- Siri SDK: Twórcy aplikacji będą mogli integrować je z asystentem głosowym Apple. Jako przykład Apple pokazało korzystanie z komunikatora WeChat za pośrednictwem poleceń głosowych wydawanych Siri.

- QuickType *dla klawiatury iOS:* funkcja odpowiadać będzie za celniejsze podpowiedzi w trakcie pisania na klawiaturze dotykowej.

- Aktualizacja aplikacji Photos: nowa aplikacja do zdjęć firmy Apple ma być o wiele "mądrzejsza". Photos ma radzić sobie o wiele lepiej z rozpoznawaniem twarzy i lokalizacji, w których wykonywane są zdjęcia.

- Mapy Apple: Nawigacja Apple po aktualizacji będzie w stanie pokazać nam utrudnienia w ruchu drogowym i została przeprojektowana w taki sposób, aby nie sprawiać problemów kierowcom, którzy zdecydują się na korzystanie z aplikacji. Coś nam jednak mówi, że nowe, wspaniałe funkcje dostępne będą tylko na terenie Stanów Zjednoczonych.

- *Apple Music: *Zmieni się cały interfejs aplikacji do słuchania muzyki od Apple. Oprócz tego aplikacja pozwoli na wyświetlanie tekstów piosenek w oddzielnym oknie.

- Apple News: Agregator internetowych treści od Apple również zmienia interfejs. Oprócz tego dojdą trzy nowe zakładki: "breaking news", powiadomienia i subskrypcje.

- Apple Home: to nowa aplikacja, która zadebiutuje w iOS 10. Aplikacja integrować się będzie z Apple Control Center i pozwalać będzie na sterowanie podłączonych do Control Center akcesoriów domowych.

- Rozmowy VoIP: w iOS10. użytkownicy będą mogli "podpiąć" rozmowy głosowe prowadzone za pośrednictwem Skype, czy Facebook Messenger pod aplikację do dzwonienia.

- iMessage: komunikator tekstowy Apple otrzyma wieksze emotki, podgląd linków i lepsze podpowiedzi.

Wygląda więc na to, że zamiast skupić się na kolejnej zmianie wyglądu, Apple postanowiło ulepszyć praktycznie wszystkie aplikacje i funkcjonalności "codziennego użytku". Naszym zdaniem to dobry pomysł. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na nowego iPhone'a.

Które urządzenia otrzymają aktualizację do nowego systemu? Oto lista.

iPhone:
iPhone 5. iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE.

iPad:
iPad 4 gen, iPad Air, iPad Air 2. iPad Pro (oba rozmiary), iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4.
iPod:
iPod touch 6 gen

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Allegro może zostać niedługo sprzedane

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)