Nowe aparaty i obiektywy Sony

Nowe aparaty i obiektywy Sony20.02.2013 11:29
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowych aparatów i obiektywów. Wśród nich znajduje się cyfrowy aparat α58 oparty na technologii przepuszczalnego lustra, aparat NEX-3 Sony z mocowaniem typu E oraz aparaty kompaktowe Cyber-shot - WX300, HX300 i TX30.

Sony α58
Sercem aparatu α5. jest nowo opracowany przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS o dużej efektywnej rozdzielczości: ok. 20,1 megapiksela. Drugi kluczowy element to procesor obrazu BIONZ. Aparat posiada szeroki zakres czułości ISO - od 100 do 16 000.

O stabilność i ostrość zdjęć wykonywanych z ręki ma dbać stabilizator obrazu SteadyShot INSIDE. W przeciwieństwie do zwykłych lustrzanek cyfrowych aparaty SLT firmy Sony zawierają półprzepuszczalne lustro, które stale kieruje światło zarówno do głównego przetwornika obrazu, jak i do osobnego czujnika automatyki ostrości. Takie rozwiązanie pozwala przez cały czas utrzymywać ostrość komponowanej sceny, którą można obserwować na uchylnym wyświetlaczu LCD lub w kontrastowym wizjerze OLED Tru-Finder. Brak spowalniającego działanie aparatu, ruchomego lustra umożliwia także stały podgląd obrazu w czasie zdjęć seryjnych i nagrywania filmów Full HD.

Aparat umożliwia rejestrowanie obrazów w tempie 8 klatek na sekundę. 15-polowy system AF ma teraz nową funkcję śledzenia ostrości ruchomych obiektów.

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Znany z poprzednich modeli tryb automatycznego komponowania portretów został obecnie zastąpiony przez bardziej uniwersalną funkcję automatycznego kadrowania. Po jej włączeniu aparat α5. analizuje, co widać w kadrze - jedną osobę, dwie osoby, ujęcie makro, ruchome obiekty itp. - po czym samoczynnie „przycina” obraz, nadając mu wyrazistą, profesjonalną kompozycję. Technologia By Pixel Super Resolution ma sprawiać, że skadrowany obraz będzie zawierał tyle samo pikseli co źródłowe zdjęcie. Automatycznie wykadrowany obraz zapisywany jest jednocześnie z oryginalnym kadrem.

Aparat posiada elektroniczny wizjer OLED Tru-Finder. Model α5. jest pierwszym aparatem Sony z mocowaniem typu A obsługującym nową technologię Sony "TRILUMINOS Colour", która ma współpracować ze stosowaną w telewizorach BRAVIA technologią "TRILUMINOS Display" w celu poprawy wyświetlanych kolorów.

Aparat Sony α5. będzie dostępny w Polsce od wiosny 2013 r.

Sony NEX-3N

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Aparat NEX-3. jest wyposażony w ekran LCD o przekątnej 7,5 cm (3,0"), odchylany o 180°. Na korpusie aparatu znajdziemy ponadto dźwignię zoomu, pozwalającą zmienianie ogniskowej we współpracujących obiektywach. Jeśli natomiast używany obiektyw nie ma funkcji elektrycznej regulacji zoomu, dźwignia umożliwia nastawianie zoomu cyfrowego.

W aparacie zastosowano matrycę Exmor APS HD CMOS o efektywnej rozdzielczości około 16,1-megapiksela oraz 25-polowy system AF oparty na wykrywaniu kontrastu.

Tak jak omawiany powyżej Sony α58. NEX-3N również posiada funkcję automatycznego kadrowania. Aparat pozwala na ustawienie czułości do maksymalnie ISO 16 000. Model NEX-3N jako pierwszy w rodzinie NEX obsługuje nową technologię Sony "TRILUMINOS Colour".

NEX-3. firmy Sony będzie dostępny w Polsce od połowy marca 2013 r.

Sony Cyber-shot WX300

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Model Cyber-shot WX30. na chwile obecną to najmniejszy i najlżejszy na świecie aparat cyfrowy wyposażony w obiektyw z 20-krotnym zoomem optycznym.

Mimo kieszonkowych wymiarów jest wyposażony w obiektyw Sony typu G, pozwalający na fotografowanie krajobrazów przy szerokim kącie, osób przy standardowej perspektywie i odległych obiektów przy dużym zbliżeniu. W uzyskaniu obrazu pomaga stabilizator Optical SteadyShot - teraz mniej więcej dwa razy efektywniejszy przy dużych zbliżeniach niż w poprzednim modelu z zoomem 20. (Cyber-shot HX20V). System AF przy maksymalnym zbliżeniu działa on około 3,6x szybciej niż w modelu Cyber-shot HX20V.

Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwia zdalne sterowanie aparatem przy użyciu smartfona. Dzięki opracowanej przez Sony aplikacji PlayMemories Mobile zdjęcia i filmy można przesyłać do smartfona albo tabletu. Łączność bezprzewodowa pozwala również na wyświetlanie zdjęć z aparatu na telewizorze podłączonym do domowej sieci oraz na archiwizację zdjęć i filmów z aparatu na komputerze z zainstalowanym programem PlayMemories Home.

Premiera aparatu przewidziana jest na połowę kwietnia 2013.

Sony Cyber-shot HX300

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Cyber-shot HX30. posiada obiektyw Carl Zeiss Vario-Sonnar T* z 50-krotnym zoomem. Specjalna powłoka optyczna T* ma eliminować refleksy i tzw. duszki, a soczewki ze szkła ED i Super ED kompensują aberrację chromatyczną.

jak zrobić romantyczne zdjęcie Model HX30. jako pierwszy w rodzinie Cyber-shot jest wyposażony w system stabilizacji Optical SteadyShot. Z kolei nastawianie ostrości przy dużych ogniskowych trwa o połowę krócej niż w poprzednim modelu Cyber-shot HX200V.

Do wyposażenia modelu HX30. należy nowe, uniwersalne wielozłącze Multi Terminal, umożliwiające wymianę danych między aparatem a akcesoriami.

Premiera aparatu przewidziana jest na połowę marca 2013.

Sony Cyber-shot TX30

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Cyber-shot TX3. z zoomem optycznym 5x to najsmuklejszy aparat zaprezentowany przez Sony. Urządzenie jest wodoodporne do głębokości 10 m oraz odporne na pył, uderzenia i niskie temperatury. Nowością w rodzinie Cyber-shot jest tryb „Lupa+”, służący do oglądania w powiększeniu (do 15x) kolorowych ryb, roślin, owadów albo drobno wydrukowanego tekstu. W rozjaśnieniu obrazu i uzyskaniu wyraźnych, szczegółowych powiększeń pomaga wbudowana dioda LED.

Premiera DSC-TX3. - połowa kwietnia 2013

Teleobiektyw zmiennoogniskowy 70 – 400 mm F4-5,6 G SSM II

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

W 201. roku w serii obiektywów G pojawi się zmodernizowany model 70 – 400 mm F4-5,6 G SSM II. Silnik SSM otrzymał nowo opracowany układ scalony napędu, dzięki czemu automatyka ostrości działa około cztery razy szybciej niż w modelu dotychczasowym. Usprawniono także śledzenie ostrości, co ma zasadnicze znaczenie przy fotografowaniu i filmowaniu szybko poruszających się obiektów.

Konstrukcja optyczna pozostała taka sama jak w poprzednim modelu, nowością jest natomiast zastosowanie firmowych powłok optycznych Sony Nano AR - producent przekonuje, że są one około pięć razy skuteczniejszych od standardowych powłok przeciwodblaskowych.

Carl Zeiss Planar T* 50 mm F1,4 ZA SSM

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Nowy Planar T* 5. mm F1,4 ZA SSM to kolejny - obok obiektywów Distagon 24 mm, Planar 85 mm i Sonnar 135 mm - stałoogniskowy model Carl Zeiss wyposażony w mocowanie typu A. Najważniejszą cechą tego obiektywu standardowego jest oczywiście wyjątkowo duża jasność F1,4.

Dla zapewnienia współpracy z pełnoklatkowym aparatem Sony α99. obiektyw ma nową konstrukcję optyczną. Zawiera 8 elementów w 5 grupach, w tym dwie soczewki asferyczne. Obudowa obiektywu jest odporna na pył i wilgoć.

Obiektyw zmiennoogniskowy DT 18 – 55 mm F3,5-5,6 SAM II

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Ten lekki i nieduży obiektyw zmiennoogniskowy jest następcą modelu DT 1. – 55 mm F3,5-5,6 SAM, wprowadzonego w 2011 roku. 3-krotny zoom pokrywa zakres często stosowanych ogniskowych: od szerokiego kąta 18 mm po standardową perspektywę 55 mm (27 – 82,5 mm w przeliczeniu na format małoobrazkowy). Obiektyw zawiera taki sam jak w poprzednim modelu silnik SAM automatyki ostrości oraz nowe tylne soczewki, które skuteczniej chronią przed powstawaniem refleksów.

Lampa błyskowa HVL-F20M

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Nieduża lampa błyskowa HVL-F20. jest przeznaczona do aparatów ze stopką Multi Interface. Lampa może pracować w trybie bezprzewodowym w systemach z wieloma źródłami światła; pozwala także na wykonywanie zdjęć w świetle odbitym i na automatyczną kompensację balansu bieli, która ułatwia uzyskanie wierniejszej kolorystyki obrazu. Aby ją włączyć, wystarczy unieść głowicę - a po zakończeniu zdjęć z powrotem ją opuścić.

Przewodowy pilot RM-VPR1

Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)
Źródło zdjęć: © (fot. Materiały prasowe)

Przewodowy pilot RM-VPR1 jest przystosowany do współpracy z rodziną aparatów α. z mocowaniem typu A i typu E, aparatów Cyber-shot i kamer Handycam wyposażonych w uniwersalne wielozłącze Multi Terminal. Poza wyzwalaniem migawki umożliwia nastawianie zoomu oraz rozpoczynanie i zatrzymywanie nagrywania filmu. Użytkownicy aparatów α mogą ponadto skorzystać z funkcji blokady spustu migawki, przydatnej przy długich ekspozycjach w trybie B. Pilot jest dostarczany w komplecie z dwoma kablami: jednym służącym do łączenia z aparatami i kamerami ze złączem Multi Terminal, a drugim przeznaczonym do wyzwalania migawki w starszych aparatach α z mocowaniem typu A, które są wyposażone tylko w złącze zdalnego sterowania.

Wprowadzanie nowych obiektywów i akcesoriów na rynek europejski rozpocznie się wiosną 201. r.

Źródło: informacje prasowe, PS, WP.PL

Szanowna Użytkowniczko! Szanowny Użytkowniku!
×
Aby dalej móc dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Twoje dane są u nas bezpieczne, a zgodę możesz wycofać w każdej chwili na podstronie polityka prywatności.

Kliknij "PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub na symbol "X" w górnym rogu tej planszy, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie przez Wirtualną Polskę i naszych Zaufanych Partnerów Twoich danych osobowych, zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, portali i serwisów internetowych Wirtualnej Polski (w tym danych zapisywanych w plikach cookies) w celach marketingowych realizowanych na zlecenie naszych Zaufanych Partnerów. Jeśli nie zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych skorzystaj z ustawień w polityce prywatności. Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać zmieniając ustawienia w polityce prywatności (w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych).

Od 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 (określane jako "RODO"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich odbywa się to po dniu 25 maja 2018 roku.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będzie Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, oraz pozostałe spółki z grupy Wirtualna Polska, jak również nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, portali i serwisów internetowych udostępnianych przez Wirtualną Polskę, w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez Wirtualną Polskę oraz naszych Zaufanych Partnerów.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy je dostarczać coraz lepsze materiały redakcyjne, dopasować ich tematykę do Twoich zainteresowań, tworzyć portale i serwisy internetowe, z których będziesz korzystać z przyjemnością, zapewniać większe bezpieczeństwo usług, udoskonalać nasze usługi i maksymalnie dopasować je do Twoich zainteresowań, pokazywać reklamy dopasowane do Twoich potrzeb. Szczegółowe informacje dotyczące celów przetwarzania Twoich danych znajdują się w polityce prywatności.

Komu możemy przekazać dane?

Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa – oczywiście tylko, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych. Możesz wycofać zgodę na przetwarzanie, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy). Podstawą prawną przetwarzania danych w celu pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych realizowanych przez Wirtualną Polskę na zlecenie Zaufanych Partnerów i bezpośrednio przez Zaufanych Partnerów będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.