Trwa ładowanie...
d1ey60n
CHIP
Wiadomości

Activision inwestuje miliony w e-sport

Według najnowszych doniesień, zajmująca się e-sportem firma Major League Gaming sprzedała większość swoich zasobów wydawnictwu Activision Blizzard i właśnie przechodzi restrukturyzację. Wartość transakcji to 46 milionów dolarów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Activision inwestuje miliony w e-sport
(stuff)
d1ey60n

Major League Gaming w zasadzie odchodzi w niepamięć, mimo zdominowania swego czasu północnoamerykańskiej sceny e-sportowej. Dyrektor generalny firmy, Sundance DiGiovanni, zostanie zastąpiony przez Grega Chisholma, który do tej pory pełnił rolę dyrektora finansowego firmy. Przyszłość MLG pozostaje nieznana.

Na razie nie wiadomo, czy zasoby przejęte przez Activision staną się częścią e-sportowego działu firmy, czy też zostaną wykorzystane do innych celów.

Activision to wydawca gier komputerowych i konsolowych. Firmę założyli byli programiści Atari, tacy jak David Crane, Larry Kaplan, Alan Miller, czy Bob Whitehead – ta czwórka była odpowiedzialna za połowę kartridży z grami wydawanymi przez Atari[potrzebne źródło] – skonfliktowani z prezesem firmy, Rayem Kassarem. Activision była pierwszą niezależną od platformy firmą tworzącą gry (third-party developer). W 1982 roku wydała grę Pitfall, drugą najlepiej sprzedającą się pozycję na A2600. Obecnie jest drugim (po Electronic Arts) co do wielkości wydawcą gier komputerowych i wideo na świecie.

d1ey60n

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kupiłeś Jolla Tablet? Możesz go nie dostać...

d1ey60n

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


d1ey60n

d1ey60n