(18+) Reklama ESET Nod32 Antywirus - żart czy marketing?

(18+) Reklama ESET Nod32 Antywirus - żart czy marketing?
Źródło zdjęć: © IDG.pl

03.09.2009 16:00, aktual.: 07.09.2009 15:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na jednej z polskich stron poświęconych produktom ESET można znaleźć kontrowersyjną reklamę oprogramowania antywirusowego ESET Nod32 Antywirus. Animacja w dwie minuty prezentuje m.in. sceny seksu oraz mutację kobiety w kraba, która następnie za pomocą monstrualnych szczypiec ucina kończyny użytkownikowi Mac OS X. Zbyt brutalne? Może, dlatego polski dystrybutor oficjalnie dystansuje się wobec materiału. Uwaga - artykuł tylko dla osób pełnoletnich.

W serwisie wykop.pl promowana jest animacja, która przedstawia bardzo brutalną reklamę oprogramowania antywirusowego ESET Nod3. Antywirus. Materiał prezentuje użytkownika Mac OS X korzystającego z systemowego antywirusa oraz fana Windowsa, który chroni swój komputer za pomocą ESET Nod32. Następnie obserwujemy kolejno sceny epatujące seksem, brutalną śmiercią oraz końcowym hasłem reklamowym ESET Nod32 - "inteligentna ochrona o wysokiej szybkości działania".
Osoby pełnoletnie mogą obejrzeć poniższy materiał NOD 32 reklama

Film szybko zdobył uznanie użytkowników serwisu wykop i aktualnie trafił do 1. najpopularniejszych materiałów oglądanych w ostatnich dniach. Wśród internautów pojawiło się jednak pytanie: "czy firma nie przesadziła z materiałem marketingowym?".
O komentarz w sprawie postanowiliśmy zapytać głównych zainteresowanych - firmę Dagma zajmującą się m.in. dystrybucją i promocją oprogramowania ESET w Polsce. Krzysztof Cekała z firmy DAGMA powiedział nam w rozmowie telefonicznej, że animacja na pewno nie jest związana z oficjalnymi kanałami reklamowymi oprogramowania ESET. Dodał również, że wskazany materiał krąży w Sieci już od kilku miesięcy i - co wskazują napisy końcowe - został przygotowany prawdopodobnie dla żartu, przez nieokreśloną grupę Rosji.

Skąd zatem adres http://eset-nod32.com.pl w adresie do materiału? Przedstawiciel firmy Dagma stwierdził, że strona na pewno nie należy do ESET.

Oficjalne i szczegółowe stanowisko w tej sprawie poznamy jutro - na pewno nie zapomnimy Was z nim zapoznać.

Obraz
Obraz
© (fot. IDG.pl)

Pani Anna Piechockiej, dyrektor biura bezpieczeństwa IT firmy DAGMA w następujący sposób komentuje film:

"Animacja nie jest materiałem promocyjnym firmy ESET. To internetowy żart, który dzięki kontrowersyjnym treściom bardzo szybko zyskał popularność w sieci, trafiając w gusta wybranej grupy użytkowników.

Z materiału skorzystała niezależna firma, która skopiowała plik krążący w sieci i umieściła go na swojej stronie internetowej www.eset-nod32.com.pl - strona ta nie jest własnością firmy ESET. DAGMA zwróciła się już do właściciela serwisu z prośbą o usunięcie animacji ze strony. Jednocześnie pragnę przypomnieć, że jedyną oficjalną polską witryną firmy ESET jest www.eset.pl."

Źródło: wykop.pl, własne

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)