Zobacz jak wyglądał pierwszy Windows

Zobacz jak wyglądał pierwszy Windows

Zobacz jak wyglądał pierwszy Windows
Źródło zdjęć: © microsoft.com
23.11.2010 10:39, aktualizacja: 23.11.2010 12:09

Microsoft jest jedną z największych na świeci firm z branży informatycznej. Znana jest przede wszystkim jako producent systemów operacyjnych i związanego z nimi oprogramowania. W miniony weekend...

Microsoft jest jedną z największych na świeci firm z branży informatycznej. Znana jest przede wszystkim jako producent systemów operacyjnych i związanego z nimi oprogramowania. W miniony weekend Windows obchodził swoje 25 urodziny. 20 listopada 1985 roku Microsoft wydał swój pierwszy okienkowy interfejs – Windows 1.0, którego nadejście ogłoszono w miesięczniku Byte już w listopadzie 1982 roku.

Początkowo Windows był jedynie środowiskiem opartym na graficznym interfejsie użytkownika –. popularnie nazywanym graficzną nakładką na system MS-DOS. Z biegiem czasu popularne okienka stały się systemem operacyjnym, który zdominował rynek komputerów PC.

W ciągu ostatnich 25 lat Microsoft stał się jedną z najbogatszych firm na świecie. Obecnie szacuje się, że system Windows zainstalowany jest na ponad 90% wszystkich komputerów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)