Zapowiada się rekordowa cena domeny!

Zapowiada się rekordowa cena domeny!29.08.2014 15:01
Zapowiada się rekordowa cena domeny!
Źródło zdjęć: © chip.pl

Domena Holiday.com jest do wzięcia. A właściwie nie tyle do wzięcia, co do kupienia, zapewne za niemałe pieniądze. W końcu już w tym momencie na stronie Holiday.com widnieje buńczuczne zapewnienie, że mamy do czynienia ze "Świętym Graalem na rynku usług turystycznych".

Mimo wyszukiwarek internetowych oraz tysięcy portali i aplikacji, które mają nam pomóc w znalezieniu szukanych informacji, wielu z nas nadal posługuje się również wpisywaniem "na chybił trafił" prostych domen internetowych. W Polsce przykładem takiej domeny jest chociażby popularny serwis Gry.pl, ale tak samo postępują oczywiście angielskojęzyczni użytkownicy Internetu.

Dlatego? Jak przewiduje obecny właściciel domeny holiday.com (w wolnym tłumaczeniu: wakacje.pl) - powinno mu się ją udać sprzedać za naprawdę wysoką cenę. Jak wysoką? Mowa jest o około 35 milionach dolarów, czyli jakichś 110 milionach złotych. Byłaby to zatem jedna z najwyższych cen osiągniętych kiedykolwiek w tego typu transakcjach, ale oczywiście pod warunkiem, że marzenia sprzedawcy okażą się w miarę realne.

Czy tak będzie? Z jednej strony nawet domena sex.com sprzedana została "zaledwie" za 13 milionów dolarów, ale miało to miejsce w roku 2010. Na liście najdroższych domen wszech czasów daje jej to trzecie miejsce, przez znacznie młodszymi transakcjami. W 2012 roku za ponad 30 milionów dolarów sprzedana została domena PrivateJet.com, zaś rekord należy do... vacationrentals.com, sprzedanej właśnie za 35 milionów dolarów.

Wygląda na to, że oczekiwania właściciela domeny holiday.com nie są wcale takie bezpodstawne...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows XP Service Pack 4 już dostępny

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)