Wyszli protestować. Władze odcięły im internet

Protesty spowodowały ogromne korki
Protesty spowodowały ogromne korki
Źródło zdjęć: © Getty Images
Bolesław Breczko

02.02.2021 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Indiach operatorzy komórkowi wyłączyli internet mobilny w niektórych obszarach koło New Delhi. To odpowiedź na protesty rolników.

Rolnicy w Indiach rozpoczęli masowe protesty po ogłoszeniu nowych praw, które ich zdaniem faworyzują dużych klientów kosztem producentów żywności. Protesty rozpoczęły się dwa miesiące temu.

W jednym z miejsc, w którym skupili się protestujący, został wyłączony internet mobilny. Minister spraw wewnętrznych Indii poinformował, że ma to związek z pracami konserwacyjnymi, a odłączenie potrwa nie dłużej niż jeden dzień.

Wyłączanie łączności internetowej jest często stosowaną praktyką w Indiach w miejscach, w których może dochodzić do protestów, informuje Reuters.

Internet odgrywa ogromną rolę w formowaniu się i funkcjonowaniu ruchów społecznych. Tylko na przestrzeni ostatnich lat mogliśmy oglądać ogromne protesty w Hongkongu, na Białorusi, w Stanach Zjednoczonych, czy w Polsce.

W związku z wykorzystaniem tego środka komunikacji do organizowania protestów niektóre rządy starają się ograniczyć możliwości. Podczas protestów na Białorusi wyłączone zostały największe portale społecznościowe, członkowie protestów porozumiewali się przez Telegram.

Z kolei podczas protestów w Hongkongu uczestnicy zaczęli korzystać z aplikacji Bridgefy, które nie polega na łączności internetowej, a na łączności bluetooth pomiędzy urządzeniami (mesh), które przekazują sobie kolejno informacje.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)