Wiadomości
07-05-2014 (15:50)

Wpadka firmy kurierskiej: dostał rządowego drona za 400 tysięcy dolarów

Pomyłki firm kurierskich nie wywołują zwykle sensacji. W tym przypadku było inaczej: firma UPS zaliczyła gigantyczną wpadkę, dostarczając pewnemu mężczyźnie rządowego drona wartego 400 tys. dol.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dron Puma
Dron Puma (AeroVironment)
WP

Pomyłki kurierów nie wywołują zwykle sensacji. W tym przypadku było inaczej: firma UPS zaliczyła gigantyczną wpadkę, dostarczając pewnemu mężczyźnie rządowego drona, wartego 40. tys. dol.
Wyciągnięty z paczki bezzałogowy samolot Puma jest zaawansowanym technicznie dronem, wykorzystywanym m.in. do poszukiwania śladów katastrof naturalnych oraz misji ratunkowych. Co ciekawe, po zgłoszeniu dziwnej przesyłki UPS stwierdziło, że zaskoczony mężczyzna może zatrzymać urządzenie. „Powiedzieli mi, że była to jedna z niedostarczonych paczek zalegających w ich biurze i spytali, czy kiedykolwiek nie otrzymałem swojej przesyłki. Zaprzeczyłem, ale przekonywali, że należy do mnie i tylko ode mnie zależy czy chcę ją zatrzymać, czy nie”. - opisał w serwisie Reddit zdumiony Amerykanin.

Koniec końców, dron trafił w ręce właściwego odbiorcy. Jak się wyjaśniło, w paczce nie znajdowało się kompletne urządzenie, a jedynie jego części. Tym niemniej przypomina się koncertowa wpadka Amazonu, który przesłał jednemu z klientów karabin zamiast 39-calowego telewizora.

Źródło: Reddit.com

WP

Elektronika online nawet 70% taniej! Sprawdź!

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP