Wideo rozmowa w Google

Wideo rozmowa w Google

Wideo rozmowa w Google
12.11.2008 18:00, aktualizacja: 14.11.2008 12:53

Możliwość prowadzenia wideo rozmowy to nowa oferta dla użytkowników poczty Gmail. Nie potrzeba do tego żadnego nowego programu. Usługa jest dostępna dla każdego za darmo.

Komunikacja za pośrednictwem maila lub czata jest często ograniczona. Wielu rzeczy nie sposób wyrazić w słowach - przydałaby się wtedy możliwość zobaczenia swojego rozmówcy. Dlatego Google postanowił uruchomić nową funkcje Gmaila - Voice and Video Chat.

Do prowadzenia wideo rozmowy nie potrzeba nowego programu. Google jedynie rozszerzył istniejącą już aplikacją Gmail o nową usługę. Aby w pełni z niej korzystać należy pobrać odpowiednie rozszerzenie dla swojej przeglądarki - wszystko odbywa się bez dodatkowych opłat.

Obraz
© (fot. Google.com)

Dzięki temu usługa jest dostępna dla każdego kto posiada komputer z dostępem do Internetu i działa na większości dobrze znanych przeglądarkach. A to może oznaczać, że Google jest na dobrej drodze, aby zdominować rynek komunikatorów, w tym popularnego Skype'a.

Już teraz wideo rozmowy w Google mogą prowadzić użytkownicy systemów operacyjnych Windows XP i Vista oraz Mac OS X. Google jeszcze nie zapowiedział terminu aktualizacji wtyczki dla systemu Linux.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)