WP

W Gdyni powstał gigantyczny odkurzacz. Trafi na Islandię

"Odkurzacz" jest w stanie wyładować 500 t urobku na godzinę. Powstał w Polsce, ale wykorzystywany będzie na Islandii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sprzęt waży prawie 400 ton
Sprzęt waży prawie 400 ton (YouTube/gospodarkamorska.pl)
WP

Odkurzacz nabrzeżowy waży prawie 400 ton. Jak informuje serwis gospodarkamorska.pl, urządzenie już w czwartek trafi na Islandię. Docelowo ma pracować w hucie aluminium w Hafnarfjörður. Budowa rozpoczęła się na przełomie marca i kwietnia 2018 roku.

YouTube/gospodarkamorska.pl
Podziel się

Jak działa taki sprzęt? Tłumaczy to Adam Tchórzewski, kierownik projektu Energomontaż Północ Gdynia, gdzie odkurzacz powstał.

WP

- Odkurzacz ma za zadanie wyciągać urobek ze statku za pomocą stworzonej wewnątrz maszynowni próżni. W tym przypadku będzie to krzemek glinu, potrzebny w procesie wytwarzania aluminium w hucie na Islandii. Podstawowym parametrem i najistotniejszym dla klienta jest wydajność tego urządzenia. Ten egzemplarz akurat ma za zadanie wyładować 500 t urobku na godzinę - wyjaśnił serwisowi gospodarkamorska.pl.

Transport takiego giganta nie jest łatwym zadaniem. Za przewóz odpowiada ciężarowiec Happy Dover, mający 156,93 m długości. Jego nośność to 18 074 t. Aby załadować odkurzacz na statek, najpierw musiał zostać zsunięty na nabrzeże, by potem dźwigi na statku mogły załadować "paczkę".

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP