Trwa ładowanie...
dya5j46
CHIP
Wiadomości

Uwaga na maile "od" Kaspersky Lab

Kaspersky Lab Polska informuje o pojawieniu się masowej wysyłki potencjalnie niebezpiecznych e-maili, w których atakujący podszywają się pod Kaspersky Lab Polska. Firma Kaspersky Lab Polska nie ma nic wspólnego z wysyłką tych wiadomościami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga na maile "od" Kaspersky Lab
(chip.pl)
dya5j46

Maile docierające do użytkowników mają temat: "Uwaga! Wykryto szkodliwe oprogramowanie w Twoim telefonie!" i nakłaniają do zainstalowania załączonej aplikacji na system Android.

Wiadomości nie zawierają błędów ortograficznych i gramatycznych, co dość mocno wskazuje na polskie korzenie twórców ataku. Kaspersky w swoim oświadczeniu prasowym podkreśla, że nigdy nie wysyła wiadomości, nakłaniających do zainstalowania załączonej aplikacji.

Najnowsze informacje na ten temat są dostępne na stronie firmowej Kasperskiego pod adresem http://www.kaspersky.pl/about.html?s=news&newsid=2292. Tekst będzie aktualizowany o ewentualne informacje dodatkowe tuż po ich pojawieniu się.

dya5j46

Zalecamy użytkownikom, by nie klikali żadnych odnośników i nie uruchamiali załączników w wiadomościach podszywających się pod Kaspersky Lab Polska i innych e-mailach tego typu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Skea - kontroler do gier tylko dla kobiet

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco


dya5j46

dya5j46
dya5j46