Uber nawiązuje współpracę z Airbusem

W Indiach można przejechać się rikszą zamówioną z aplikacji Ubera, w Turcji - motorówką. Teraz Uber rozwinie swoją ofertę o kolejny pojazd - przynajmniej w wybranych miastach USA.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uber nawiązuje współpracę z Airbusem
(chip.pl)

Pierwsze loty helikopterem będą mogli zamówić goście festiwalu filmowego Sundance, który odbędzie się w tym tygodniu w Utah. Do dyspozycji będą dwa modele helikopterów - H125 i H130 - z floty Airbusa. Już wcześniej, przy okazji innych festiwali, testowano taką usługę i nawiązanie współpracy z Airbusem może znaczyć tylko jedno - wejście na rynek z większym przytupem. Skrócenie czasu jazdy w korku z godzin do kilku minut jest wspaniałym pomysłem, ale niestety zarezerwowanym dla zamożniejszych klientów. Szacuje się, że pojedynczy lot w obrębie miasta może kosztować 3 000 dolarów (czyli powyżej 12 tysięcy złotych).

Uber ma wielu użytkowników, ale jeśli chodzi o przeloty helikopterem w Nowym Jorku czy Florydzie będzie musiał konkurować z innymi, silnymi markami - Gotham Air oraz Blade, który wspierany jest przez prezesa zarządu Google.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: **Uber nawiązuje współpracę z Airbusem**

**BlaBlaCar - ekspert ekonomicznej podróży. Dodaj przejazd i tankuj za darmo!**

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.