Trójwymiarowa plazma Panasonic

Trójwymiarowa plazma Panasonic
Źródło zdjęć: © Panasonic

25.09.2008 12:30, aktual.: 25.09.2008 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koncern Matsushita Electric poinformował o stworzeniu prototypowego systemu wideo, który może wyświetlić obraz nie tylko w rozdzielczości Full HD, ale także w trzech wymiarach. W jego skład wchodzi 103-calowy telewizor plazmowy i odtwarzacz Blu-ray - całość zostanie zaprezentowana na zbliżających się targach CEATEC Japan 2008.

Na razie nie znamy wielu szczegółów dotyczących nowej technologii. Wiadomo, że odtwarzacz Blu-ray obsługuje płyty, na których zapisano materiał 3. (lewo- i prawostronny, czyli dwa odrębne obrazy dla lewego i prawego oka oglądającego), który jest dekodowany w czasie rzeczywistym i wyświetlany na ekranie plazmowego tv. Producent przekonuje, że przetwarzanie obrazu Full HD dla lewego i prawego oka odbywa się we wszystkich trybach (mowa o nagrywaniu, odtwarzaniu i wyświetlaniu). Do oglądania filmów w Full HD i w 3D niezbędne jest natomiast posiadanie stosownych przesłonowych okularów.

Obraz
© Przykładowa "plazma" Panasonica (fot. Panasonic)

Zgodnie z zapowiedzią, system 3D będzie promowany w ramach stowarzyszenia Blu-ray Disc Association (BDA), we współpracy ze studiami filmowymi w Hollywood oraz producentami elektroniki konsumenckiej. Ponieważ jest to prototyp, firma nie ujawniła żadnych danych dotyczących ceny systemu. Czekamy więc do rozpoczęcia tegorocznych targów CEATEC - nastąpi to 30 września, a same targi potrwają do 4 października.

Strona Panasonic - http://www.panasonic.com

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)