Tracer: Nowe samochodowe rejestratory trasy

Tracer: Nowe samochodowe rejestratory trasy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

18.01.2013 15:45, aktual.: 06.03.2013 09:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tracer informuje o rozszerzeniu swojego portfolio o samochodowe rejestratory trasy – Girdo DriverCam i Limboo HD DriverCam.

Do tego, że polskie drogi nie należą do najbezpieczniejszych, nie trzeba chyba nikogo zbyt długo przekonywać. Z tego też powodu coraz większą popularnością cieszą się samochodowe rejestratory trasy. W sytuacjach ekstremalnych kamera wideo nagrywająca obraz z tyłu lub z przodu samochodu dostarczy niepodważalnego materiału dowodowego ułatwiającego wskazanie rzeczywistego sprawcy kolizji lub wypadku. Nie dziwi więc coraz częstsze wykorzystanie samochodowych „czarnych skrzynek”. przez polskich kierowców. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Tracer wprowadził do sprzedaży dwie kamery samochodowe. Oba urządzenia oferują opcję rejestrowanie obrazu w trybie ciągłym – tj. w pętli. Przy czym długość zapisanego materiału wideo jest uzależniona od pojemności użytej karty pamięci.

Pierwszy z modeli to kamera Tracer Limboo HD DriverCam, która wyposażona jest w układ sterujący Sunplus OV 971. oraz matrycę CMOS umożliwiającą nagrywanie obrazu w rozdzielczości 1920x1200 punktów z częstotliwością 15 klatek na sekundę lub 1280x720 punktów z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Ponadto producent zastosował obiektyw o bardzo szerokim kącie – 120 stopni. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość rejestracji pełnego obrazu drogi oraz jej najbliższego otoczenia. Niewątpliwym plusem produktu Tracer jest również obrotowy (270 stopni) ekran, na którym możemy odtwarzać zapisane nagrania. Oprócz tego na obudowie Limboo HD DriverCam znajdziemy port mini USB, wyjście AV oraz złącze HDMI. Jako pamięć masowa rejestratora wykorzystywane są karty pamięci SD HC o maksymalnej pojemności 32 GB. Dodatkowo, podczas nagrywania obrazu w nocy możemy skorzystać z sześciu doświetlających diod LED. Tracer Limboo HD DriverCam wyposażony jest także w detektor ruchu oraz autonomiczne zasilanie – baterię
Litowo-Polimerową o pojemności 600 mAh.

Druga z kamer Tracer – Girdo DriverCam to rozwiązanie dla nieco mniej wymagających odbiorców. W modelu tym wykorzystano układ Sunplus OV7670. który oferuje nagrywanie obrazu w maksymalnej rozdzielczości 1280x720 przy 30 klatkach na sekundę. Na obudowie Girdo nie znajdziemy również złącza HDMI. Pozostałe parametry obu rejestratorów trasy są praktycznie takie same.

Rejestratory Girdo DriverCam i Limboo HD DriverCam z powodzeniem mogą być także wykorzystane do monitorowania przewożonego ładunku, kontroli rodzicielskiej oraz w służbach porządkowych i ochroniarskich, taksówkach lub autobusach. Oba urządzenia sprzedawane są w komplecie z akumulatorem, uchwytem z przyssawką do szyby oraz z ładowarką samochodową.

Kamery Tracer objęte są 24-miesięcznym okresem gwarancyjnym. Ceny sugerowane brutto dla modeli Girdo DriverCam i Limboo HD DriverCam wynoszą odpowiednio 171 zł i 117 zł.

Zobacz: Jaki nawilżacz powietrza wybrać i kupić?
**[ Samochodowy rejestrator jazdy - nowości, testy, recenzje ](

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)