TOP 10 tabletów: zobacz, który warto mieć

TOP 10 tabletów: zobacz, który warto mieć
Źródło zdjęć: © WP.PL

16.02.2011 16:45, aktual.: 17.02.2011 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tablety to obecnie hit technologiczny. Każdy prawdziwy gadżeciarz chciałby mieć urządzenie, które wypełni lukę pomiędzy smartfonem a netebookiem. Oczywiście, mówiąc o tabletach, jeszcze do niedawna na rynku liczył się tylko jeden model - Apple iPad.

Zapewne większość z nas nie wyobraża sobie życia bez notebooka, netbooka czy smartfonu. Wydawać by się mogło, że posiadając te trzy urządzenia, mamy już wszystko czego nam trzeba, a nasze życie od tej pory stało się łatwiejsze. Producenci elektroniki doszli jednak do zupełnie innego wniosku i wykorzystali lukę rynkową pomiędzy netbookiem a smartfonem, którą mają zapełnić tablety.

Tablety to obecnie hit technologiczny. Co sprawiło, że w ostatnim czasie zasypały rynek? Z pewnością przyczynił się do tego dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych. Nie bez znaczenia był również postęp w dziedzinie telekomunikacji bezprzewodowej i mobilnych systemów operacyjnych. Większość nowoczesnych tabletów to prawdziwe kombajny. Zostają wyposażona w dotykowe ekrany o przekątnej od 7 do 10 cali, szybkie procesory, wydajne układy graficzne, przynajmniej 1 GB pamięci RAM, bezprzewodowe karty sieciowe oraz łączność 3G i Bluetooth. Wszystko to jest niezbędne, aby takie urządzenie sprawdzało się w codziennej pracy i multimedialnej rozrywce. Niektóre modele posiadają nawet moduły GPS, złącza HDMI oraz kamery umożliwiające nagrywanie filmów i prowadzenie wideokonferencji.

Można dyskutować na temat mobilności tabletów, jednak te świetnie uzupełniają komputery przenośne i smartfony. Umożliwiają przeglądanie internetu, obsługę poczty e-mail, a nawet oglądanie filmów HD. Ponadto można je wykorzystać jako telefon komórkowy, a nawet nawigację samochodową. Zastosowań jest naprawdę wiele i nie sposób wszystkich wymienić. W skrócie, tablet to rozwiązanie, które sprawdzi się w domu, gdy nie chce nam się włączać komputera, a korzystanie ze smartfonu nie byłoby zbyt wygodne. Ponadto może się przydać w podróży.

Oczywiście, mówiąc o tabletach, jeszcze do niedawna na rynku znajdował się tylko jeden model - iPad. Wysiłki konkurencji nie poszły na marne i pozycja Apple w tym segmencie rynku jest już mocno zagrożona. Większość czołowych producentów elektroniki przygotowało już swoje odpowiedzi, na produkt sygnowany nadgryzionym jabłkiem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)