TOP 10 tabletów: zobacz, który warto mieć

Strona głównaTOP 10 tabletów: zobacz, który warto mieć
16.02.2011 16:45
TOP 10 tabletów: zobacz, który warto mieć
Źródło zdjęć: © WP.PL

Tablety to obecnie hit technologiczny. Każdy prawdziwy gadżeciarz chciałby mieć urządzenie, które wypełni lukę pomiędzy smartfonem a netebookiem. Oczywiście, mówiąc o tabletach, jeszcze do niedawna na rynku liczył się tylko jeden model - Apple iPad.

Zapewne większość z nas nie wyobraża sobie życia bez notebooka, netbooka czy smartfonu. Wydawać by się mogło, że posiadając te trzy urządzenia, mamy już wszystko czego nam trzeba, a nasze życie od tej pory stało się łatwiejsze. Producenci elektroniki doszli jednak do zupełnie innego wniosku i wykorzystali lukę rynkową pomiędzy netbookiem a smartfonem, którą mają zapełnić tablety.

Tablety to obecnie hit technologiczny. Co sprawiło, że w ostatnim czasie zasypały rynek? Z pewnością przyczynił się do tego dynamiczny rozwój rynku urządzeń mobilnych. Nie bez znaczenia był również postęp w dziedzinie telekomunikacji bezprzewodowej i mobilnych systemów operacyjnych. Większość nowoczesnych tabletów to prawdziwe kombajny. Zostają wyposażona w dotykowe ekrany o przekątnej od 7 do 10 cali, szybkie procesory, wydajne układy graficzne, przynajmniej 1 GB pamięci RAM, bezprzewodowe karty sieciowe oraz łączność 3G i Bluetooth. Wszystko to jest niezbędne, aby takie urządzenie sprawdzało się w codziennej pracy i multimedialnej rozrywce. Niektóre modele posiadają nawet moduły GPS, złącza HDMI oraz kamery umożliwiające nagrywanie filmów i prowadzenie wideokonferencji.

Można dyskutować na temat mobilności tabletów, jednak te świetnie uzupełniają komputery przenośne i smartfony. Umożliwiają przeglądanie internetu, obsługę poczty e-mail, a nawet oglądanie filmów HD. Ponadto można je wykorzystać jako telefon komórkowy, a nawet nawigację samochodową. Zastosowań jest naprawdę wiele i nie sposób wszystkich wymienić. W skrócie, tablet to rozwiązanie, które sprawdzi się w domu, gdy nie chce nam się włączać komputera, a korzystanie ze smartfonu nie byłoby zbyt wygodne. Ponadto może się przydać w podróży.

Oczywiście, mówiąc o tabletach, jeszcze do niedawna na rynku znajdował się tylko jeden model - iPad. Wysiłki konkurencji nie poszły na marne i pozycja Apple w tym segmencie rynku jest już mocno zagrożona. Większość czołowych producentów elektroniki przygotowało już swoje odpowiedzi, na produkt sygnowany nadgryzionym jabłkiem.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)