To nie CGI. Tak się bawi Elon Musk

To nie CGI. Tak się bawi Elon Musk

Starship SN10
Starship SN10
Bolesław Breczko
17.03.2021 15:08

Firma SpaceX opublikowała nagranie ze startu i lądowania rakiety Spaceship SN10. Ciężko uwierzyć, że nie jest to animacja komputerowa.

Rakieta Starship o numerze seryjnym SN10 wykonała pierwszy udany start zakończony pionowym lądowaniem 3 marca 2021 roku. Chociaż, krótko po lądowaniu rakieta przewróciła się i eksplodowała, to i tak wydarzenie zostało ogłoszone sukcesem.

Dwa tygodnie po pierwszym udanym lądowaniu Starshipa firma SpaceX opublikowała niesamowite nagranie pokazujące całą akcję.

Starship | SN10 | High-Altitude Flight Recap

Nagranie w jakości 4K pokazuje nie tylko znane już ujęcia, ale także nowe pokazujące z niezwykłą szczegółowością najtrudniejszy moment, czyli pionowego przyziemienia rakiety.

Starship to najnowszy projekt firmy SpaceX Elona Muska. Jest to rakieta kosmiczna, która w przyszłości ma wynieść ludzi na Księżyc, umożliwić kilkugodzinną podróż w dowolne miejsce na świecie, a także być podstawową misji kolonizacji Marsa.

W 2023 pierwszy księżycowy turysta wyruszy na pokładzie Starshipa w podróż wokół Księżyca. Będzie to Japończyk Yusaku Maezawa.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)