Trwa ładowanie...
d1l3pbo

TikTok usunął ponad 20 propagandowych kont ISIS

Propagatorzy Państwa Islamskiego próbowali używać portalu społecznościowego TikTok jako narzędzia do rekrutacji. Znaleziono ponad 20 kont, które propagowały treści związane z ISIS. Konta zostały już usunięte – informuje "Wall Street Journal".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TikTok ma problem z treściami propagującymi ISIS. Ale nie tylko on.
TikTok ma problem z treściami propagującymi ISIS. Ale nie tylko on. (Getty Images)
d1l3pbo

O sprawie w pierwszej kolejności poinformował dziennik "Wall Street Journal". Powiązane z ISIS tiktokowe konta zostały znalezione przez agencję monitorowania mediów społecznościowych Storyful.

Na wideach zamieszczonych na TikToku widniały m.in. członkowie ISIS pozujący z bronią i kobiety mówiące, że są dumne będąc częścią ISIS.

Czytaj też: TikTok. Chiny mogą blokować treści dotyczące protestów w Hongkongu

d1l3pbo

Serduszki i gwiazdki z ISIS

Jak donosi "Gazeta Wyborcza" część z filmów zawierała propagandowe utwory Państwa Islamskiego, a inne były zrobione w stylu typowym dla TikToka – z serduszkami i gwiazdkami. Przekaz miał być tak wyprofilowany, żeby trafić do młodych ludzi, którzy stanowią lwią część użytkowników chińskiej platformy.

W tym momencie nie wiadomo, jak duża jest skala problemu obecności propagandy państwa islamskiego na TikToku. Konta, które wykryła agencja Storyful miały niewielki zasięg – pojedyncze nagrania miały średnio 68 polubień, a największe konta po około 1 tys. obserwujących.
Widea na TikToku zdobywają kolejnych odbiorców poprzez system poleceń, którym zarządza algorytm.

d1l3pbo

Nie tylko TikTok

TikTok nie jest jednak jedyną platformą społecznościową z tego rodzaju problemami. Portale takie jak Facebook czy Youtube wymieniają się nawet wzajemnie bazą rozpoznanych zdjęć o treści związanej z propagowaniem terroryzmu, dzięki czemu mogą być one automatycznie usunięte, kiedy zostaną udostępnione.

Źródło: theverge.com, wyborcza.pl

Czytaj też: TikTok bez politycznych reklam. Młodzi mają się bawić, a nie myśleć o poglądach

d1l3pbo

Podziel się opinią

Share
d1l3pbo
d1l3pbo
Więcej tematów