Tak nowy iPhone rozpoznaje twoją twarz w Face ID

Tak nowy iPhone rozpoznaje twoją twarz w Face ID

Tak nowy iPhone rozpoznaje twoją twarz w Face ID
Źródło zdjęć: © Twitter - zrzut ekranu
Grzegorz Burtan
08.11.2017 12:25

Gratka dla posiadaczy iPhone’ów. Wprowadzenie nowej funkcji do jednej z aplikacji pozwala lepiej poznać, jak dokładnie działa funkcja Face ID.

MeasureKit, bo tak nazywa się program, jest dostępny w App Store. To aplikacja służąca do pomiaru dowolnych obiektów przy pomocy wirtualnej rzeczywistości. Nie potrzeba posiadać metra budowlanego czy miarki, kierujemy kamerę smartfona i dostajemy wyliczenia, jak długi lub szeroki jest dany obiekt.

Dzięki ostatniej aktualizacji można również zmierzyć swoją twarz. A konkretnie sprawdzić, jak Face ID w iPhone’ach ją mapuje. Face Mesh, bo tak nazwano tę funkcję, nakłada siatkę na naszą twarz, w efekcie czego tworzy siatkę, odwzorowującą naszą głowę. Co istotne, wszystkie dane pochodzą bezpośrednio z oficjalnego oprogramowania Apple.

Programista MeasureKit, Rinat Khanov, tłumaczy, że mapowanie odbywa się za pomocą autorskiego programu SceneKit, które tworzy siatkę, zaś dane z twarzy, włącznie z oczami, zapewniane jest z Apple’owego ARKit.

Chociaż wielu użytkowników telefonów firmy z Cupertino będzie traktować tę funkcję w ramach ciekawostki, lub w ogóle ją zignoruje, pozwala jednak lepiej zrozumieć, jak wiele wysiłku oraz pracy włożone w tę technologie – potrafi ona nawet poprawnie odtworzyć ruch warg podczas mówienia czy śpiewania.

Nie powinno zatem dziwić, że Animoji, czyli funkcja zamiany naszej twarzy w żywe emotikony, była jednym z głównych elementów wrześniowej prezentacji nowych iPhone’ów. W końcu można sprawdzić, z jaką dokładnością nasza twarz jest skanowana w procesie rozpoznawania twarzy.

Aplikacja MeasureKit jest dostępna za darmo w App Store.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)