Trwa ładowanie...
d48idje

Tablety i smartfony zdobywają polski rynek

Za 5 lat tablet będzie miał już niemal co trzeci Polak, a smartfony zdecydowana większość - pisze "Rzeczpospolita", powołując się na raport firmy doradczej PwC.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tablety i smartfony zdobywają polski rynek
(IntelFreePress / flickr.com / CC)
d48idje

W Polsce urządzenia te cieszą się większą popularnością niż w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. I ta tendencja ma się utrzymać. PwC ocenia też, że w Polsce już w 201. r. smartfonów będzie w użyciu więcej niż tradycyjnych komórek. A w 2018 r. ich liczba ma sięgnąć aż 44 mln i smartfona będzie mieć trzech z czterech właścicieli telefonu komórkowego.

Tablet zaś pod koniec br. będzie miało 4 mln Polaków (ok. 1. proc.), choć jeszcze w ub.r. było to o połowę mniej. A w 2018 r. będzie ich na polskim rynku już 12 mln - szacuje firma doradcza.

W porównaniu z konsensusem różnych prognoz dla polskiego rynku tabletów nasza jest dosyć ostrożna - zaznacza analityk PwC Adam Głąb.

Jeśli spełni się ta prognoza, w Polsce nasycenie elektronicznymi tabliczkami przez następnych 5 lat będzie wyższe niż w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec br. tablet będzie tam mieć 8,1 proc. ludzi, a w Polsce - 9,7 proc., zaś w 201. r. odpowiednio: 27,2 i 30,7 proc.

Najnowsze smartfony w atrakcyjnych cenach! Sprawdź bestsellery!

d48idje

Podziel się opinią

Share
d48idje
d48idje
Więcej tematów