Szef Microsoftu: Nie mamy teraz dobrych smartfonów

Szef Microsoftu: Nie mamy teraz dobrych smartfonów
Źródło zdjęć: © mbiebusch / CC

22.07.2015 10:37, aktual.: 22.07.2015 19:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sam Satya Nadella przyznał, że Microsoft nie dysponuje w chwili obecnej wystarczająco dobrymi reprezentantami na półce topowych smartfonów, pokazujących najpełniej możliwości technologii i systemu, a równocześnie budujących prestiż producenta.

Sam Satya Nadella przyznał, że Microsoft nie dysponuje aktualnie wystarczająco dobrymi smartfonami z najwyższej półki. Firmie brakuje modeli pokazujących najpełniej możliwości technologii i systemu, a równocześnie budujących prestiż producenta.

Microsoft nie rozpieszczał nas raczej nadmiarem premier, prezentując w ciągu ostatnich sześciu miesięcy raptem siedem (i to często zbliżonych) modeli z tak zwanej niższej półki. Dla prawdziwych miłośników systemu Windows Phone to prawdziwa posucha, która może powodować frustrację i... zwątpienie w sens trwania przy okienkowym systemie mobilnym.

Wygląda przynajmniej na to, że Microsoft zdaje sobie sprawę z tych nastrojów i – z braku samych urządzeń – stara się jakoś łagodzić problem ustami swoich przedstawicieli. Już wcześniej Terry Myerson zapewniał, że w związku z cięciami i zwolnieniami w swoim dziale mobilnym Microsoft będzie koncentrował się na zaledwie trzech segmentach rynku smartfonów, z których jednym mają być topowe urządzenia z najwyższej półki.

Obecnie podobne stwierdzenie padło ze strony samego prezesa firmy. Nadella przyznał, że obecnie Microsoft nie oferuje dobrych smartfonów w segmencie topowych urządzeń, ale jednocześnie zapewnił, że w ciągu najbliższych miesięcy się to zmieni.

Według słów Nadelli, Microsoft nie będzie prezentował już tak wielu nowych telefonów, jak do tej pory. Możemy spodziewać się zaledwie jednej lub dwóch premier na rok w każdym z trzech segmentów rynku telefonów wybranych przez Microsoft – tanich urządzeń dla początkujących użytkowników, segmentu środkowego i segmentu premium. Wygląda to tak, jakby Microsoft starał się dopasować swój model biznesu mobilnego do Apple'a...

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: O tym ograniczeniu Windows 10 nie było wcześniej mowy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)