Sony wygasi dwie kolejne linie smartfonów

Strona głównaSony wygasi dwie kolejne linie smartfonów
16.05.2016 08:47
Sony wygasi dwie kolejne linie smartfonów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Podczas tegorocznych targów MWC dowiedzieliśmy się, że topowa linia smartfonów Sony Xperia Z nie będzie już kontynuowana, a zastąpią ją modele z nowej serii Xperia X. Wygląda jednak na to, że również inne serie smartfonów japońskiego producenta mogą wkrótce zostać zlikwidowane.

Do sieci przedostały się informacje i część slajdów z prezentacji dotyczącej przyszłości smartfonów firmy Sony. Zwraca uwagę to, że wszystkie nowe smartfony i projekty związane są nierozerwalnie z serią Xperia X, która nie jest bynajmniej przedstawiana wyłącznie jako nowa linia topowych smartfonów, zastępujących Xperie Z. Wręcz przeciwnie, dużo mówi się o modelach Xperia X ze średniej półki, a z kolei z dużym prawdopodobieństwem oznacza, że zostaną zakończone serie Xperia M i Xperia C. Seria Sony Xperia X zastąpi wszystko, co najmniej do roku 2018.

Można także odnieść bardziej ogólne wrażenie tego, że Sony dąży do zawężenia, skoncentrowania swojego portfolio smartfonów, ale... oferując równocześnie coś w zamian. Japoński producent mocno koncentruje się teraz na szerzej pojmowanej "nowej komunikacji", czyli rozwoju urządzeń współpracujących ze smartfonami w ramach całego ekosystemu "internetu rzeczy" i komunikacji opartej na chmurze.

Tylko czy to wystarczy? Nie jest żadną nowością, że ekosystemy wzajemnie wspierających się urządzeń ma swojej ofercie Samsung, LG, czy Huawei. Każdy z tych producentów ma jednak szeroki wachlarz dostępnych smartfonów, dopasowanych cenowo do różnych potrzeb i możliwości konsumentów. Sony może mieć kłopot oferując tylko jedną serię X. Źródło: Chip / WP.PL

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)