WP
seagate

Seagate BarraCuda SSD. Z myślą o zwykłych użytkownikach

Dotychczas nośniki SSD, które oferowało Seagate, nie wyróżniały się zbyt niskimi cenami. Jednak przyszedł czas na zmiany – firma powraca na rynek konsumencki z 4 wersjami budżetowych dysków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Seagate z nowymi dyskami SSD
Seagate z nowymi dyskami SSD (Materiały prasowe)
WP

Seagate zazwyczaj jest kojarzona z tradycyjnymi dyskami twardymi (HDD), a jej nośniki SSD do tej pory były skierowane głównie do przedsiębiorstw. Jednak nowy Seagate BarraCuda SSD został stworzony dla rynku masowego. Głównie dla pecetów, ale też do laptopów.

Nie będzie znacząco różnił się od pozostałych dysków SSD produkowanych przez inne firmy. Standardowy rozmiar 2,5 cala, SATA 6 Gbit/s. Seagate obiecuje maksymalną prędkość odczytu danych na poziomie 540 MB/s, a zapisu – na 520 MB/s, co sugeruje, że transfery danych nie będą zbyt szybkie. Wartość IOPS zaś wyniesie maksymalnie 90 000 operacji na sekundę.

Od września tego roku Seagate BarraCuda SSD będzie dostępny w sklepach. Na Amazonie premiera odbędzie się nieco wcześniej. Będą one dostępne w 4 wersjach o mniejszej lub większej pojemności: 250 GB, 500 GB, 1 TB i 2 TB. Od tego wskaźnika, co oczywiste, będzie zależała też cena: koszt najtańszego z nośników (o pojemności 250 GB) wyniesie ok. 278 złotych, najdroższego (2 TB) – ok. 1670 złotych.

WP

Zobacz też: Komputer jak nowy – dyski SSD o różnych pojemnościach

Polub WP Tech
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP