Asus RAIDR Express - ekstremalny dysk SSD dla graczy

Strona głównaAsus RAIDR Express - ekstremalny dysk SSD dla graczy
29.07.2013 15:47
Asus RAIDR Express - ekstremalny dysk SSD dla graczy
Źródło zdjęć: © chip.pl

Do linii produktów Asus z serii Republic of Gamers dołączy pierwszy dysk SSD oparty na PCI Express. Wyposażony w tryb DuoMode, współpracuje ze starszymi wersjami BIOS-ów oraz nowymi UEFI BIOS.

Zastosowano w nim podwójny kontroler nowej generacji LSI SandForce SF-228. i opracowany przez firmę Toshiba, wielopoziomowy układ sync-NAND flash 19nm. Oferuje on prędkość 100 000 operacji odczytu/zapisu na sekundę i sekwencyjną prędkość odczytu/zapisu na poziomie 830/ 810 MB/s.

Narzędzie RAMDisk umożliwia użytkownikowi wykorzystanie do 8. proc. dostępnej pamięci RAM jako szybkiego dysku wirtualnego, który przyspiesza uruchamianie ulubionych aplikacji i gier. Asus twierdzi, że w testach udało się osiągnąć prędkości odczytu rzędu 12 000 MB/s.

RAIDR Express wyposażony jest również w technologię ROG HybriDisk, która pozwala mu pełnić rolę pamięci cache dla dysku twardego o pojemności do 4 TB. Architektura PCIe oznacza przy tym, że transfer danych może pokonać limit SATA wynoszący 600MB/s dla tradycyjnych dysków w komputerach PC. Narzędzie ROG CrystalDiskMark umożliwia użytkownikom sprawdzenie, jak szybko działa dysk RAIDR Express.

Asus na razie nie podaje ceny swojego nowego dysku.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ukryte nowości w Androidzie 4.3

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)