Trwa ładowanie...
dy1fudy

Samochody Google Street View wrócą do 37 polskich miast

Od pierwszej wizyty samochodów Google'a w Polsce minęło już kilka lat. Przyszedł czas na aktualizację. Koncern z Mountain View podał listę miast oraz terminy, w jakich będą wykonywane nowe zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochody Google Street View wrócą do 37 polskich miast
(Domena publiczna)
dy1fudy

Samochody pojawią się w 37 miastach w 15 polskich województwach - w okresie od maja do października 2017 roku. Specjalnie przystosowane samochody mają robić zdjęcia do usług Google Maps oraz Street View.

Aktualizacja zdjęć obejmie największe polskie miasta. Najwięcej miast z województwa śląskiego (Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza i Chorzów).

   Screenshot
(Screenshot)

Terminy podane przez Google'a mogą ulec zmianie, ze względu na czynniki takie jak np. pogoda czy remonty dróg. Fotografowane mogą być nie tylko wymienione miasta, ale również niewielkie miejscowości w okolicy.

dy1fudy

Google Street View obecnie umożliwia także oglądanie wnętrz restauracji, sklepów i wielu innych miejsc. W miejscach niedostępnych dla samochodów, zdjęcia mogą być wykonywane przez specjalnie przygotowane wózki Street View oraz noszone na plecach trekkery. Do floty posiadanych przez Google'a pojazdów - oprócz samochodów - wchodzą nawet… skutery śnieżne.

Zdjęcia w usłudze Google są zanonimizowane. Twarze ludzi widocznych na zdjęciach są rozmazane, podobnie jak tablice rejestracyjne samochodów.

dy1fudy

Podziel się opinią

Share
dy1fudy
dy1fudy
Więcej tematów