Samochody Google Street View wrócą do 37 polskich miast

Od pierwszej wizyty samochodów Google'a w Polsce minęło już kilka lat. Przyszedł czas na aktualizację. Koncern z Mountain View podał listę miast oraz terminy, w jakich będą wykonywane nowe zdjęcia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samochody Google Street View wrócą do 37 polskich miast
(Domena publiczna)

Samochody pojawią się w 37 miastach w 15 polskich województwach - w okresie od maja do października 2017 roku. Specjalnie przystosowane samochody mają robić zdjęcia do usług Google Maps oraz Street View.

Aktualizacja zdjęć obejmie największe polskie miasta. Najwięcej miast z województwa śląskiego (Katowice, Częstochowa, Sosnowiec, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy, Dąbrowa Górnicza i Chorzów).

Screenshot
Podziel się

Terminy podane przez Google'a mogą ulec zmianie, ze względu na czynniki takie jak np. pogoda czy remonty dróg. Fotografowane mogą być nie tylko wymienione miasta, ale również niewielkie miejscowości w okolicy.

Google Street View obecnie umożliwia także oglądanie wnętrz restauracji, sklepów i wielu innych miejsc. W miejscach niedostępnych dla samochodów, zdjęcia mogą być wykonywane przez specjalnie przygotowane wózki Street View oraz noszone na plecach trekkery. Do floty posiadanych przez Google'a pojazdów - oprócz samochodów - wchodzą nawet… skutery śnieżne.

Zdjęcia w usłudze Google są zanonimizowane. Twarze ludzi widocznych na zdjęciach są rozmazane, podobnie jak tablice rejestracyjne samochodów.

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.