Trwa ładowanie...
d1je3io

Ruszył Europejski Tydzień Kodowania

Do 30 listopada odbywa się Europejski Tydzień Kodowania, inicjatywa pod patronatem Komisji Europejskiej, mająca na celu promowanie programowania oraz zwrócenie uwagi na zwiększenie znaczenia kompetencji cyfrowych w rozwoju społeczeństwa.
Share
Ruszył Europejski Tydzień Kodowania
Źródło: Gizmodo.pl
d1je3io

Wyzwania współczesnego świata wymagają tej umiejętności nie tylko od osób z wykształceniem informatycznym, stąd ważnym elementem jest promowanie inicjatyw opartych na nauce kodowania –. niezależnie od wieku, płci czy wykształcenia oraz pokazywania programowania jako umiejętności opartej na kreatywności i zdolności rozwiązywania problemów.

Tydzień edukacyjnych wydarzeń odbędzie się w kilkunastu krajach Unii Europejskiej, m.in. w Polsce, dzięki wsparciu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Jednym z partnerów projektu jest Geek Girls Carrots (GGC) czyli społeczność kobiet kochających nowe technologie.

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania odbędzie się szereg różnorodnych wydarzeń promujących naukę programowania: webinarów, konferencji oraz warsztatów.

Poznaj najlepsze niekonwencjonalne sposoby zabezpieczania Twojego komputera!

d1je3io

Podziel się opinią

Share
d1je3io
d1je3io
Więcej tematów