Trwa ładowanie...
dubaz23

Samoloty w obiektywach turystów. Niebezpieczna praktyka na greckiej wyspie Skiathos

W Internecie pojawia się coraz większa liczba nagrań przedstawiających niebezpieczne sytuacje. Pokazują jak turyści walczą o zrobienie efektownego selfie. Dużą popularnością cieszą się zdjęcia ze startującymi i lądującymi samolotami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samoloty w obiektywie turystów. Niebezpieczna praktyka na greckiej wyspie.
Samoloty w obiektywie turystów. Niebezpieczna praktyka na greckiej wyspie. (Youtube.com, Fot: YouTube)
dubaz23

Samoloty stanowią jeden z chętniej fotografowanych obiektów. Wiele zdjęć powstaje w ekstremalnych okolicznościach. Ostatnio w sieci zamieszczono wideo, pokazujące, w jaki sposób turyści walczą o najlepsze ujęcia. Zostało zrobione na jednym z najniebezpieczniejszych lotnisk na świecie, na greckiej wyspie Skiathos.

Jeden z najniebezpieczniejszych portów świata

Na nagraniu widać, że samolot linii British Airways przelatuje bardzo nisko nad głowami obserwatorów. Robią sobie selfie z nadlatującą maszyną. Nie zraża ich nawet silny pęd powietrza, który utrudnia utrzymanie się na nogach. W sierpniu 2018 roku na wyspie doszło do tragicznego wypadku. Ucierpiał w nim 12 letni chłopiec. Pęd powietrza wyrzucił go na wysokość 9 metrów.

Port lotniczy Skiathos cieszy się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ znajduje się bezpośrednio przy linii brzegowej. Jego pas startowy ma około 1,6 km długości i tylko 30 metrów szerokości. Widok lądujących i startujących samolotów jest więc efektowny. Podobnie jak i wykonane w ich trakcie selfie. W walce o dobre zdjęcie nie można jednak zapominać o własnym bezpieczeństwie i zdrowiu.

dubaz23

Podziel się opinią

Share

dubaz23

dubaz23
Więcej tematów