ycipk-19382q

Przed sądem stanie gang oszustów internetowych

21-osobowy gang oszustów internetowych stanie przed sądem w Warszawie. Oskarżeni wyłudzili od swoich klientów ponad 1,5 miliona złotych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed sądem stanie gang oszustów internetowych
(Jupiterimages)
ycipk-19382q

21-osobowy gang oszustów internetowych stanie przed sądem w Warszawie. Oskarżeni wyłudzili od swoich klientów ponad 1,5 miliona złotych - poinformował we wtorek PAP prokurator Andrzej Laskowski z Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.

Prokuratura prowadziła śledztwo wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym, akt oskarżenia liczy ponad 2,1 tys. stron.

(fot. Jupiterimages)
Podziel się
ycipk-19382q

Oszuści znajdowali ogłoszenia internetowe na niemieckim portalu motoryzacyjnym i wystawiali je na podobnych portalach w Polsce jako własne. Od zainteresowanych pobierali zaliczki i nie dostarczali zamówionych samochodów. Poszkodowani, których było kilkuset, wpłacali po kilka tysięcy złotych, najczęściej było to 1. proc. wartości oferowanego samochodu.

Grupą kierowali Tomasz Sz. i Grzegorz P. Poszczególni członkowie gangu mieli określone zadania. Były to m.in. osoby, które zakładały konta internetowe i zamieszczały ogłoszenia w internecie; część z nich była odpowiedzialna za kontakty z klientami.

Grupa działała w 200. roku.

Za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą grozi kara do 1. lat pozbawienia wolności, a za udział w grupie do 5 lat więzienia.

ycipk-19382q

Bądź bezpieczny, pobierz IE 9 i wygraj nagrody zobacz więcej >>

Polub WP Tech
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-19382q

ycipk-19382q
ycipk-19382q