Prezentacja Mandriva Xtreme

Prezentacja Mandriva Xtreme

Prezentacja Mandriva Xtreme
21.05.2007 17:00

Twórcy Mandriva Linux przygotowali dla swoich klientów film prezentujący ich najnowsze dzieło Mandriva Xtreme. W pokazie został wykorzystany system z w pełni dopracowanym interfejsem.

Mandriva Xtreme jest pierwszym polskim, komercyjnym wydaniem Mandriva Linux. System został zaprojektowany do pracy jako wielofunkcyjna stacja robocza. Jedną z większych innowacji jest całkowicie nowa szata graficzna. Pulpit nowej dystrybucji współpracuje z Berylem, co w połączeniu z nową architekturą interfejsu daje niesamowite wyniki wizualne. Twórcy pragną, aby Xtreme stał się jedną z najbardziej funkcjonalnych dystrybucji tego typu. W skład aplikacji wchodzi wiele popularnych narzędzi, między innymi Amule, Ktorrent, Azereus, DC++, Kadu, PSI i Kopete.

Obraz
© Mandriva Extreme

Na prezentacji ukazane są możliwości nowego interfejsu programu, w tym wizualizacje trójwymiarowe i efekty graficzne. Pokazano pracę zarówno platformy Cedega, jak i aplikacji OpenOffice.org. Zaprezentowano również pracę Windows Vista na maszynie wirtualnej i liczne funkcje odtwarzaczy multimedialnych. Mimo wielu ciekawych aplikacji największe wrażenie na widzach robi dopracowany interfejs, chociaż niektórzy mogą w nim dostrzegać elementy zapożyczone z produktu Microsoftu.

Film można obejrzeć pod tym - http://www.youtube.com/watch?v=swcnr6knoa0 adresem.

Zapraszamy do wzięcia udziału w wyborach najlepszego systemu operacyjnego - http://www.pcworld.pl/liga/12/systemy%20operacyjne.html.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)