ycipk-2dl34l
świat

Prawie 400 sieci HSPA na całym świecie

GSA poinformowała, że na świecie działa już prawie 400 sieci oferujących transmisję danych w technologii HSPA. Kolejne kilkadziesiąt planuje uruchomić takie w najbliższym czasie
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prawie 400 sieci HSPA na całym świecie
(PC World)
ycipk-2dl34l

Według danych GSA (Global mobile Suppliers Association), obecnie na świecie działa komercyjnie 39. sieci HSPA w 167 krajach. Oznacza to wzrost w porównaniu z danymi sprzed roku o 17%.

Podziel się

Ponad dwie trzecie sieci (68%) przystosowanych jest do przesyłu danych z prędkością co najmniej 7,2 Mb/s do użytkownika. Ponad jedna trzecia (39%) oferuje szybką transmisję danych (HSUPA) od użytkownika.

ycipk-2dl34l

W przypadku transmisji danych HSPA+, obecnie 12. operatorów w 65 krajach oferuje ten rodzaj transmisji. Kolejnych 50 operatorów w 12 krajach zadeklarowało, że w najbliższym czasie uruchomią podobne sieci.

Co ciekawe, wielu operatorów wchodzących właśnie na rynek i uruchamiających własne sieci szybkiej transmisji danych wybiera od razu technologię HSPA+.

Pięciu operatorów już zadeklarowało, że zamierza jeszcze bardziej zwiększyć oferowane prędkości transmisji danych. Ma to nastąpić w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a pomocna w tym będzie technologia HSPA Evolution, wykorzystująca systemy DC-HSPA+ (64 QAM) oraz MIMO.

Polub WP Tech
ycipk-2dl34l
ycipk-2dl34l
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2dl34l